01. júna 2012

Slovenskí mladíci prehrali v kvalifikácii s Rumunskom 0:2

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov podľahla v Michalovciach Rumunsku v piatkovom stretnutí 9. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Izraela dvojgólovým rozdielom 0:2 ...

lalkovic MICHALOVCE 1. júna (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov podľahla v Michalovciach Rumunsku v piatkovom stretnutí 9. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Izraela dvojgólovým rozdielom 0:2 (0:0).

Slováci utrpeli druhú prehru v kvalifikácii, ale stále figurujú na 2. mieste tabuľky o bod pred Rumunmi.

Zverenci trénera Ivana Galáda budú môcť odčiniť zaváhanie v utorkovej odvete (5. 6.) od 18.00 h miestneho času (17.00 h SELČ) v Bukurešti.

Výsledok - piatok:

Slovensko "21" - Rumunsko "21" 0:2 (0:0)

Góly: 71. a 79. Enache. ŽK: 46. Štetina, 89. F. Kiss - 21. Stoian, 35. Muth, 45. Cretu, 88. Dobre, rozhodovali: Munukka - Aravirta, Honkanen (všetci Fín.), 3230 divákov

Slovensko "21“: P. Bajza - Mazan (76. Guba), Gyömbér, Štetina, Holúbek - Mak, Greguš, F: Kiss, Mikovič - Mészáros (62. Lalkovič), Šimonek
Rumunsko "21“: Lazar - Cretu, Muth, Beta, Cioranu - Popa, Filip, Stoian (67. Anton) – Dobre (90. Cosereanu), Radut (82. Bus), Enache

I. polčas

Po pomerne svižnom úvode si prvé príležitostii v zápase vypracovali Rumuni, ktorých útoky ťahal najmä po ľavej strane rýchlonohý Stoian. V 6. min po jeho priťuknutí mieril tesne vedľa Filip a o tri minúty na to sa ich spolupráca skončila v náručí brankára Bajzu.

Slovenský gólman zachraňoval aj krátko predtým pred hroziacim sólom Enacheho. Mladí Slováci však potom pridali na dôraze a postupne prebrali opraty zápasu do svojich rúk.

V 19. min strieľal nad Šimonek a zakrátko z hranice šestnástky tesne minul ľavú žrď Mészáros. V ďalšom priebehu bol v domácom drese aktívny najmä Mak, ktorý po polhodine najskôr mieril po zemi tesne vedľa bránky a následne poriadne vyprášil rukavice gólmana hostí. Do konca polčasu zverenci trénera Galáda ešte párkrát zahrozili, no Rumuni aj za cenu faulov už vážnejšie ohrozenie bránky nepripustili.

II. polčas

Hostia sa aj po prestávke zatiahli do obrannej ulity, odkiaľ sa snažili vyrážať do rýchlych brejkov. Slováci väčšinu času trávili na polovici súpera a hľadali cestičky ku gólovým šanciam. V 54. min veľa nechýbalo peknej strele aktívneho Maka a v 62. min síce lopta z jeho kopačky skončila v sieti, no vzrušenie bolo zbytočné pretože lopta už predtým opustila ihrisko. V 70. min po chybe v rozohrávke súpera sa opäť Mak ocitol v samostatnom nájazde, no zakončil ho iba strelou do vybiehajúceho brankára. Stopercentná zahodená šanca mrzela o to viac, že z následného protiútoku z podobnej situácie nezaváhal Enache a poslal Rumunov do vedenia. Ten istý hráč v 79. min úplne schladil zvýšenú aktivitu Slovákov v druhom polčase svojím druhým gólom, keď využil nedôraznosť Gyömbéra a Bajzu prekonal umiestnenou strelou po zemi. Vo zvyšnom priebehu sa Galádovi zverenci snažili streliť aspoň čestný gól, no pohyblivú obranu súpera nedokázali prekonať.

Hlas:

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Musím uznať, že s prehrou sme nepočítali. Rozhodujúcim okamihom bola nevyužitá šanca Maka. Keby dal gól, zápas by sa určite vyvíjal inak. Po tomto momente sme už nehrali dobre. Prehry patria k futbalu, no mňa mrzí, že sa nám nepodarilo dosiahnuť to, o čom sme snívali. Rumuni neboli v zápase lepší, ale my sme sa už nedokázali po inkasovanom góle naštartovať.“