05. septembra 2016

Slovenskí mladíci vyhrali na Cypre rozdielom triedy

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov urobila ďalší podstatný krok na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej kategórie v Poľsku. V pondelňajšom stretnutí 8. ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Larnaka 5. septembra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov urobila ďalší podstatný krok na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej kategórie v Poľsku. V pondelňajšom stretnutí 8. kvalifikačnej skupiny zvíťazila na pôde cyperských vrstovníkov v Larnake 3:0.

Gólmi sa o to postarali Martin Chrien, Matúš Bero a Albert Rusnák ml. Zverenci Čecha Pavla Hapala zvýšili svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Holandskom na päť bodov a spečatiť postup budú môcť už 7. októbra doma proti Bielorusku.

kvalifikácia ME 2017 futbalistov do 21 rokov - 8. skupina:

Cyprus - Slovensko 0:3 (0:1)
Góly: 1. Chrien, 58. Bero, 72. Rusnák. Rozhodoval: Meškov (Rus.). ŽK: Ioannou, Aresti - Mazáň, ČK: 87. Aresti (Cyprus) po 2. ŽK.

zostavy a striedania:

Cyprus: Georgiou - Kyriakou, Karo, Ioannou, Wheeler - Katelaris (60. Ilia), Papafotis (75. Kousoulos) - Antoniou, Aresti, Panagi (47. Koumis) - Pittas

Slovensko: Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka, Chrien (27. Hromada) - Rusnák, Bero, Mihalík (82. Ivan) - Šafranko (90. Vestenický)

Hostia sa ujali vedenia hneď v úvodnej minúte, keď po nakopnutí dopredu zabojoval Šafranko, s jeho prispením sa k lopte dostal Chrien, ktorý z prvej prekonal domáceho brankára. Potom sa presadzovali skôr cyperskí futbalisti, dobré šance mali Pittas i Panagis, jednu akciu zastavil dôležitým obranným zákrokom Niňaj.

V doterajšom priebehu kvalifikácie boli účinnou zbraňou Slovenska krídla Rusnák s Mihalíkom a druhý menovaný sa ukázal v 34. minúte, keď prihral do vyloženej príležitosti Berovi, ktorého strelu však vyrazil Georgiou. Z vyplývajúceho rohového kopu zakončil tesne nad práve Mihalík a ten istý hráč mal podobnú možnosť aj v závere prvého polčasu.

Druhé dejstvo odštartovalo situáciou nápadne pripomínajúcou otvárací zásah, ale tentoraz Hromada nepokoril brankára domácich. Hostia sa snažili o vysunutia za defenzívnu líniu súpera, no výpady sa im nedarilo dotiahnuť do 58. minúty, keď sa spolupráca Mihalík - Bero zapakovala už s gólovým zakončením.

Bero po zblokovaní prvej strely skóroval na druhý pokus. V 63. minúte unikal Hromada, za cenu žltej karty ho krok pred pokutovým územím sfauloval Ioannou. Nariadený priamy kop technickým projektilom nezužitkoval Rusnák. O sedem minút neskôr chcel Bero odplatiť Mihalíkovi asistenciu, ale krídelník minul. V týchto chvíľach už Cyperčania pôsobili odovzdaným dojmom, Rusnák v 72. minúte po prihrávke Bera prepálil Georgioua a zvýšil na rozdiel triedy. Slováci zvyšok duelu poľahky odkontrolovali.