18. júna 2013

Slovenskí policajti si na MS v karate vybojovali zlato

Niekoľko zlatých medailí a titulov si odniesli slovenskí policajti z majstrovstiev sveta shoshin-do karate. Tie sa konali prvý raz v sobotu 15. júna v Dánsku, medzi 257 účastníkmi z ...

akademicke ms v karate BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Niekoľko zlatých medailí a titulov si odniesli slovenskí policajti z majstrovstiev sveta shoshin-do karate.

Tie sa konali prvý raz v sobotu 15. júna v Dánsku, medzi 257 účastníkmi z celého sveta boli aj naši policajní reprezentanti, informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Dve zlaté medaily získala na turnaji bývala reprezentantka Slovenského zväzu karate poručíčka Kristína Macková. V eliminačných zápasoch porazila dánsku reprezentantku a zvíťazila aj v hmotnostnej kategórii kumite female nad 55 kg.

V kategórii kumite male do 80 kg v zápase s iránskym reprezentantom zvíťazil nadstrážmajster Tomáš Valentík. Svoju formu potvrdil aj v kategórii kumite male Open, kde nedal šancu ani ťažším súperom a tiež zvíťazil. „Zo šampionátu si tak odnáša dva tituly majstra sveta v kumite,“ uviedla Baloghová.

V najobsadenejšej hmotnostnej kategórii kumite male nad 80 kg dominovali kapitán Radoslav Chmelík a major Michal Peniak. Chmelík zvíťazil nad škandinávskym reprezentantom, Peniak obsadil aj napriek vážnemu zraneniu stehenného svalu tretie miesto.

„Napriek každodenným náročným služobným povinnostiam slovenskí policajní reprezentanti pod vedením plukovníka Miloša Smejkala svojimi výsledkami dokazujú už dvadsať rokov, že sú výborne pripravení reprezentovať Policajný zbor Slovenskej republiky,“ uzavrela policajná hovorkyňa.