07. júla 2013

Slovenskí slalomári bodovali, hliadka deblistov má zlato

Aj v nedeľu viseli medaily na pretekoch 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell pre Slovákov príliš vysoko. Jana Dukátová skončila vo finále K1 žien ...

vodny slalom SEU D´URGELL 7. júla (WEBNOVINY) - Aj v nedeľu viseli medaily na pretekoch 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell pre Slovákov príliš vysoko.

Jana Dukátová skončila vo finále K1 žien štvrtá, Pavol a Peter Hochschornerovci obsadili vo finále C2 5. miesto. Ďalšie slovenské lode sa do rozhodujúcej jazdy nedostali.

V kategórii kajakárok zvíťazila Eva Terčeljová zo Slovinska pred Britkou Elizabeth Neaveovou, ktorá sa vďaka zisku 55 bodov stala novou líderkou poradia vo SP, bronzový stupienok patril Češke Kateřine Kudějovej. Jana Dukátová je v celkovej klasifikácii po troch pretekoch tretia, za Neaveovou zaostáva o jediný bod.

Dukátovú obrali trestné sekundy

V kanáli, v ktorom sa v roku 1992 bojovalo o olympijské pocty v rámci Hier v Barcelone, sa medzi deblistami tešili z triumfu Francúzi Gauthier Klauss a Matthieu Peche, ktorí si tak upevnili líderskú pozíciu v celkovej klasifikácii, pred svojimi krajanmi Nicolasom Peschierom s Pierrom Labarellom, tretí skončili Slovinci Luka Božič a Sašo Taljat.

Jana Dukátová sa po jasnom triumfe v semifinále nevyhla vo finále jednému nedovolenému dotyku bránky, za čo jej rozhodcovia podľa pravidiel pripočítali k dosiahnutému času aj dve trestné sekundy a práve to ju obralo o pozíciu na pódiu pre medailistky.

Zlatá bodka

V semifinále neuspela dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská, keď skončila trinásta, od poslednej postupovej 10. priečky ju delilo vyše tri a pol sekundy. Už v piatok v kvalifikácii skončila tretia slovenská kajakárka Kristína Nevařilová, kde obsadila 40. miesto, postupovalo iba prvých tridsať slalomárok.

V C2 mala najviac roboty rozhodcovská jury, ktorá po semifinálovej i finálovej jazde riešila celú sériu protestov. Azda najviac na to doplatili slovenské posádky Tomáš Kučera s Jánom Bátikom a bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí sa po niekoľkých úpravách semifinálovej výsledkovej listiny nedostali nakoniec medzi desiatku najlepších, keď obsadili prvé dve nepostupové priečky.

Zlatú bodku za účinkovaním slovenských vodných slalomárov na pretekoch 3. kola Svetového pohára vo vodnom slalome dala hliadka deblistov v zostave Pavol Hochschorner - Peter Hochschorner, Ladislav Škantár - Peter Škantár a Tomáš Kučera - Ján Bátik, ktorá s obrovskou prevahou triumfovala v tímovej súťaži 3xC2. Slováci mali pred striebornými Čechmi vyše jedenásťsekundový náskok, bronzoví Rusi už zaostali o takmer 25 sekúnd.

Kajakárky nepresvedčili, obsadili v súťaži 3xK1 šieste miesto, z prvenstva sa tešili Francúzky.

Výsledky - finále:

K1 ženy: 1. Eva Terčeljová (Slovin.) 106,93 (0), 2. Elizabeth Neaveová (V.Brit.) 109,19 (2), 3. Kateřina Kudějová (ČR) 110,76 (0), 4. Jana Dukátová (SR) 110,98 (2), 5. Louise Doningtonová (V.Brit.) 111,45 (0), 6. 6. Irati Goikoetcheová (Šp.) 112,70 (2), ... v semifinále 13. Elena Kaliská 116,02 (0) - nepostúpila do finále, ... v piatkovej kvalifikácii 40. Kristína Nevařilová (obe SR) - nepostúpila do semifinále

C2: 1. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 105,48 (0 trestných sekúnd), 2. Nicolas Peschier, Pierre Labarelle (Fr.) 106,69 (0), 3. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 107,68 (0), 4. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 107,87 (0), 5. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 108,02 (2), 6. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 110,60 (0) ... v semifinále 11. Tomáš Kučera, Ján Bátik 114,00 (2), 12. Ladislav Škantár, Peter Škantár (všetci SR) 115,52 (4) - nepostúpili do finále

Poradie vo SP po troch kolách (z piatich naplánovaných):

K1 ženy: 1. Elizabeth Neaveová (V.Brit.) 115 bodov, 2. Cindy Pöschelová (Nem.) 115, 3. Jana Dukátová 114, ... 5. Elena Kaliská 110, 44. Kristína Nevařilová (všetky SR) 9

C2: 1. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 150, 2. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 133, 3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 129, ... 5. Tomáš Kučera, Ján Bátik 107, 8. Ladislav Škantár, Peter Škantár (všetci SR) 93

Výsledky tímových súťaží:

3xK1 ženy: 1. Francúzsko 125,24 (4 trestné sekundy), 2. Veľká Británia 131,91 (4), 3. Rusko 135,66 (4), ... 6. Slovensko (Jana Dukátová, Elena Kaliská, Kristína Nevařilová) 141,09 (2)

3xC2: 1. Slovensko (Pavol Hochschorner - Peter Hochschorner, Ladislav Škantár - Peter Škantár, Tomáš Kučera - Ján Bátik) 122,05 (0), 2. Česko 133,32 (2), 3. Rusko 1456,81 (6)

Tour de France 2013: Peter Sagan prešiel pyrenejské peklo, etapu vyhral Daniel Martin