28. augusta 2017

Slovenskí volejbalisti na ME cieľ nesplnili. Zo skupiny nepostúpili

Na snímke vľavo Michal Petráš (Slovensko) a vpravo Jan Zimmermann (Nemecko) v zápase B-skupiny Slovensko - Nemecko na ME vo volejbale mužov 28. augusta 2017 v poľskom Štetíne. Foto: TASR/Martin Baumann
Slovenskí volejbalisti skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v Poľsku už v základnej skupine. V pondelňajšom zápase "o všetko" nezískali proti Nemcom ani set a za 90 minút im podľahli 0:3. Ich definitívne umiestnenie určí až výsledok zápasu Rusko - Španielsko, je však isté, že zaknihujú najhoršie umiestnenie v rámci kontinentálnych šampionátov.

Slováci vstúpili do stretnutia horšie ako ich súper, prvý bod získali za stavu 0:3. Nemci si potom udržiavali pohodlný náskok, po Böhmeho smeči neskôr viedli už 11:7. Zverencom Andreja Kravárika sa v závere setu nedarilo najmä na podaní, pokazili ich až sedem. Nemci triumfovali 25:18.

V druhom dejstve sa opäť od úvodu pustili do Slovákov a šnúrou štyroch lôpt sa ujali vedenia 6:2. Zlepšená hra na blokoch však priniesla nerozhodné skóre 8:8 a vzápätí sa ziskom dvoch bodov dostalo Slovensko po prvý raz do vedenia. To si udržiavalo do stavu 15:14, potom sa karta opäť obrátila. V dramatickom závere sa mužstvá naťahovali o každý bod. Set napokon získali Nemci v pomere 26:24.

Na začiatku tretieho setu zradilo Slovákov opäť dva razy za sebou podanie. Po vyrovnanej pasáži sa neskôr dostali Nemci do vedenia 7:6, ale slovenskí reprezentanti aj s podporou hľadiska tuho bojovali o každú loptu, aby sa so šampionátom dôstojne rozlúčili. Uhrať set sa im ale napokon nepodarilo.