29. júla 2006

Slovenskí volejbalisti prehrali aj s Gréckom

Slovenskí volejbaloví reprezentanti podľahli aj vo svojom druhom stretnutí na turnaji č. 4 tretieho ročníka Európskej ligy v holandskom Rotterdame. Nad ich sily boli Gréci, ktorí vyhrali za 130 min 3:2 ...

ROTTERDAM 29. júla (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti podľahli aj vo svojom druhom stretnutí na turnaji č. 4 tretieho ročníka Európskej ligy v holandskom Rotterdame. Nad ich sily boli Gréci, ktorí vyhrali za 130 min 3:2 (-22, 25, 21, -22, 13). Až do polovice druhého setu to vyzeralo ako jasná záležitosť zverencov trénera Vladimíra Přidala, potom sa však do hry dostali Heléni a vyhrali druhý a tretí set. I keď sa Slováci vzchopili a vybojovali štvrté dejstvo, rozhodujúci tajbrejk patril šťastnejším Grékom. V nedeľu sa Slovensko o 12.00 h stretne vo svojom poslednom dueli na turnaji s Nemeckom.

Slovensko - Grécko 2:3 (22, -25, -21, 22, -13)

130 min, rozhodovali: Almkvist (Švéd.) a Gril (Slovin.), 600 divákov

Zostava SR: Zaťko, Ogurčák, Červeň, Bartík, L. Diviš st., Kohút (Hody - libero, Sládeček, Demeter, Beňa, Benčič)

Slováci začali prvý set zle. Hneď v úvode prehrávali 0:3 a až do stavu 12:14 stále zaostávali za súperom o dva body. V tej chvíli sa však na podanie dostal kapitán Bartík a piatimi výbornými servismi dostal svoje mužstvo do vedenia. Zverenci trénera Vladimíra Přidala si do konca prvého dejstva udržali pevné nervy a zaslúžene ho za 25 minút vyhrali 25:22. Úvod ďalšieho setu sa zmenil na exhibíciu slovenského výberu, Gréci boli vo všetkých činnostiach horší a rozdiel skóre sa postupne zvyšoval z 3:0 až na maximálnych 13:5. Vtedy sa ale spamätal aj súper a znížil na rozdiel štyroch bodov. Slováci stratili presnosť v zakončení, zhoršili príjem a postupne o svoj náskok prišli. Rozbehnutí Heléni premenili po 26 minútach tretí setbal a druhý set vyhrali pomerom 27:25. Tretie dejstvo slovenskí reprezentanti opäť zle začali a viezlo sa to s nimi počas celého jeho priebehu, Gréci boli lepší najmä na blokoch a zaslúžene vyhrali 25:21. V štvrtom sete sa tímy ťahali o každý bod, oba celky sa striedali vo vedení. Koncovku zvládli lepšie Slováci a vyrovnali na 2:2. V rozhodujúcom tajbrejku mali pevnejšie nervy Gréci a vyhrali ho najtesnejším rozdielom 15:13.

Hlasy po stretnutí:

Vladimír Přidal (tréner SR): "Všetko sa zvrtlo v polovici druhého setu. Gréci dovtedy robili veľa chýb, my sme mali veľký náskok, no súper to napokon dokázal otočiť. Ku cti nám slúži, že sme vyhrali aspoň štvrtý set a dotiahli zápas do tajbrejku. Ten je vždy vabankom, v závere sme zase pokazili podania, čo sa nesmie stávať. Veril som, že dnes vyhráme, ale nič sa nedá robiť. Na ihrisku nám chýba vodcovská osobnosť. Chceme aj dobré výsledky, ale Európsku ligu berieme najmä ako prípravu."

Pavol Bartík (kapitán SR): "Škoda druhého setu, kde sme mali viacbodový náskok, no aj tak sme ho prehrali. Na takejto úrovni si za žiadneho stavu nemôžeme byť istí výsledkom. Určite by sa nám lepšie hralo za stavu 2:0, ale napriek tomu som rád, že nás to nezlomilo a zabojovali sme. Tajbrejk je vždy lotériou. Myslím si, že na takomto podujatí by nemali rozhodcovia robiť toľko chýb v dôležitých okamihoch, a to na oboch stranách."