24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

28. februára 2010

Slovensko - Fínsko o 3. miesto 3:1 po II. tretine (0:1, 3:0)

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po II. tretine sobotňajšieho stretnutia o bronz na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri nad Fínskom 3:1

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po II. tretine sobotňajšieho stretnutia o bronz na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri nad Fínskom 3:1 (0:1, 2:0). V úvodnej časti boli aktívnejší severania, ktorí sa v 19. min ujali vedenia v presilovej hre zásluhou presnej strely Samiho Sala. Zverenci trénera Jána Filca v druhej dvadsaťminútovke pridali a odmenou im boli tri góly. Dva z nich prišli v početných výhodách, keď sa presadili Marián Gáborík a Marián Hossa, jeden dokonca vo vlastnom oslabení z hokejky Pavla Demitru v 39. min.

Slováci majú šancu získať svoju premiérovú olympijskú medailu, ich doterajším maximom pod piatimi kruhmi bolo piate miesto z turínskych hier spred štyroch rokov.

Výsledok:
Zápas o 3. miesto:
Fínsko - Slovensko 1:3 po II. tretine (1:0, 0:3)
Góly: 19. S. Salo - 30. Gáborík (Demitra, Chára), 36. Marián Hossa (Handzuš, Demitra), 39. Demitra (Marián Hossa).
Rozhodujú: Devorski, Watson (obaja Kan.) - Blümel (ČR), Oskirko (Rus.)

Fínsko: Kiprusoff - S. Salo, Timonen, Lepistö, Pitkänen, Kukkonen, Lydman, Niskala - Selänne, S. Koivu, Lehtinen - M. Koivu, Filppula, T. Ruutu - Miettinen, N. Kapanen, Hagman - J. Ruutu, O. Jokinen, Peltonen
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, T. Kopecký - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Šatan, Handzuš, Zedník - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa.