Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2007

Slovensko hovorí Balkánu ÁNOŠtátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí SR, pani Diana Štrofová, deklarovala svoju podporu balkánskym krajinám ašpirujúcim na členstvo v NATO. Na tlačovej konferencii pri príležitosti ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. novembra (WN/PR) - Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí SR, pani Diana Štrofová, deklarovala svoju podporu balkánskym krajinám ašpirujúcim na členstvo v NATO. Na tlačovej konferencii pri príležitosti vypravenia konferenčného vlaku GLOBSEC Express odznelo jasné predsavzatie. Slovenská republika je pripravená stať sa advokátom Balkánskych štátov v ich úsilí o začlenenie sa do Euroatlantického priestoru. Slovensko je pripravené podeliť sa o skúsenosti nadobudnuté počas integračného procesu do Euroatlantických štruktúr. V procese prístupových rokovaní sme odhodlaní povedať Balkánu svoje ÁNO, ak budú balkánske krajiny pokračovať v nastolenom pozitívnom vývoji v ústrety stabilnej euroatlantickej budúcnosti.

Projekt GLOBSEC Express je ďalším manifestom konkrétneho a aktívneho úsilia SR podporiť stabilizačné tendencie na Balkáne. Jedenásť delegácií mladých lídrov z Balkánu a širšieho okolia sa stretáva za okrúhlym stolom konferenčného vlaku GLOBSEC Express, aby hľadali spoločné vízie a vyslali svojim politickým predstaviteľom jasný signál na spoluprácu.

GLOBSEC Express organizuje Slovenská atlantická komisia a Euroatlantické centrum s podporou Severoatlantickej aliancie, Ministerstva zahraničných vecí SR, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Veľvyslanectva Spojených štátov amerických na Slovensku. Projekt prebieha pod záštitou štátnej tajomníčky Ministerstva zahraničných vecí SR, pani Diany Štrofovej.

Viac informácií získate na: http://www.globsec.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odvolacie konanie v kauze autobusu v Úhornej odročené
<< predchádzajúci článok
Časopis Fortune zverejnil zoznam najvplyvnejších podnikateľov