Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2022

Slovensko poskytlo humanitárnu pomoc pre deti afganských utečencov v IráneVeľvyslanec Slovenskej republiky v Iráne Ladislav Ballek dnes v Teheráne odovzdal charitatívnej organizácii Zanjireh Omid humanitárnu pomoc 10-tisíc eur pre deti afganských utečencov. Organizácia má dlhoročné ...Zdieľať
aptopix_afghan_refugees_wisconsin_08216 b69bda75f84d4b188ee895b98078b1e7 676x461 26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Veľvyslanec Slovenskej republiky v Iráne Ladislav Ballek dnes v Teheráne odovzdal charitatívnej organizácii Zanjireh Omid humanitárnu pomoc 10-tisíc eur pre deti afganských utečencov. Organizácia má dlhoročné skúsenosti v starostlivosti o deti afganských utečencov, ktoré sa nachádzajú v neľahkých životných situáciách.


Finančný príspevok má slúžiť primárne na humanitárne účely a na podporu lekárov a dobrovoľníkov. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Naším prioritným záujmom je zlepšovanie životných a bezpečnostných podmienok utečencov v krajinách susediacich s Afganistanom, čo sa následne odzrkadlí aj na znižovaní celkového migračného tlaku do Európy. Slovenská republika sa touto finančnou pomocou pripojila ku skupine ďalších donorov, ako je Francúzsko, Japonsko, Austrália a Vatikán,“ uviedol slovenský veľvyslanec v Iráne Ladislav Ballek v súvislosti s odovzdaním humanitárnej pomoci SR.

Po nástupe teroristického hnutia Taliban k moci sa od leta 2021 zvyšuje nápor utečencov smerujúcich z Afganistanu do okolitých krajín vrátane Iránu. Ich počet v Iráne sa aktuálne odhaduje na viac ako 4 milióny. Veľvyslanec navštívil v priestoroch organizácie Zanjireh Omid aj afganské deti, ktoré v súčasnosti podstupujú rôzne zdravotné a rehabilitačné procedúry.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poskytlo humanitárnu pomoc pre deti afganských utečencov v Iráne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indonézia chce vybudovať novú metropolu na ostrove Borneo, kritici sa obávajú o voľne žijúce zvieratá
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany zachytáva denne veľké množstvo kybernetických útokov. Tlaky sú obrovské, hovorí Naď