14. augusta 2009

Slovensko prehralo so Srbskom o jediný gól

Slovenská vodnopólová reprezentácia mužov v piatok získala na medzinárodnom turnaji v tureckom Istanbule jeden bod za popoludňajšiu remízu s domácim výberom 10:10. Ešte predpoludním ...

ISTANBUL 14. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská vodnopólová reprezentácia mužov v piatok získala na medzinárodnom turnaji v tureckom Istanbule jeden bod za popoludňajšiu remízu s domácim výberom 10:10.

Ešte predpoludním zverenci trénera Romana Poláčika prehrali o jediný gól s úradujúcimi majstrami sveta zo Srbska 6:7. Kým v dueli s favorizovanými Srbmi v poslednej štvrtine Slováci dokázali iba skorigovať nepriaznivý stav, v zápase s Tureckom sa im podarilo vyrovnať a získať cenný bod. "Aj keď srbské mužstvo tvorí väčšia časť univerzitného výberu, jednogólová prehra s týmto tímom je dobrým výsledkom. V dueli s Tureckom sme nezachytili jeho úvod, v druhej štvrtine sme prehrávali už 2:5. Chlapci však zabojovali a tesne pred koncom dokonca viedli, ustrážiť víťazstvo sa im však nepodarilo," prezradil pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) Róbert Bohuš. V sobotu si slovenský výber zmeria sily so Slovinskom.

Srbsko - Slovensko 7:6 (1:0, 2:2, 4:2, 0:2)

Góly SR: Hrošík a Grutka po 2, Zaťovič a Kratochvíl po 1.

Turecko - Slovensko 10:10 (2:2, 3:2, 4:4, 1:2)

Góly SR: Seman, Grutka, Zaťovič a Hrošík po 2, Nižný a Kratochvíl po 1.