26. júla 2007

Slovensko začalo víťazstvom nad Kórejskou republikou

Mladé basketbalistky Slovenska vyhrali v úvodnom stretnutí základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta do 19 rokov v Bratislave na palubovke Sibamac arény NTC nad Kórejskou republikou 75:72. Zverenky ...

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Mladé basketbalistky Slovenska vyhrali v úvodnom stretnutí základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta do 19 rokov v Bratislave na palubovke Sibamac arény NTC nad Kórejskou republikou 75:72. Zverenky trénera Željka Vukičeviča bojovali s tretím tímom z ázijského šampionátu o víťazstvo až do posledných minút. Napokon však zužitkovali svoju výškovú prevahu a húževnatého súpera zdolali napriek dramatickej koncovke.

A-skupina:
Slovensko - Kórejská republika 75:72 (13:15, 23:15, 19:14, 20:28)
Slovensko: Palušná 20, Kovaľová 19, Minčíková 11, Krč-Turbová 10, Tetemondová 8 (Kandráčová 5, Slimáková 2, Beňušková 0, Pindrochová 0)
Najviac bodov Kórejskej repubilky: Ajeong Kang 22, Ah Ra Go a Hjejin Park po 15
TH: 36/20 - 14/7, fauly: 17 - 30, trojky: 13/3 - 37/11, rozhodovali: Crowley (Kan.), Herlt (Rak.) a Rodriguez (Ven.), 2000 divákov

Pohyblivé Kórejčanky robili mladým Slovenkám od úvodných minút problémy. Rýchla a neortodoxná hra na domáce basketbalistky platila. Tie navyše nedokázali využiť výškovú prevahu a nepremieňali ani vyložené pozície. Tréner Slovenska sa častým striedaním snažil nájsť ideálnu zostavu, čo sa mu v druhej štvrtine podarilo. Slovensko aj napriek trom rýchlym faulom pivotky Palušnej vyrovnalo a pred odchodom do šatní získalo mierne vedenie (28:21). Kórejčanky však troma trojkami v rade držali naďalej prijateľný rozdiel. Aj v úvode druhého polčasu pokračovali Slovenky v dobrom výkone zo záveru druhej štvrtiny a v 25. min viedli už 48:38. Kórejské basketbalistky však bojovali a najmä vďaka presným trojkovým pokusom sa v 35. min vrátili do zápasu, keď znížili na 59:61 a 94 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnali na 66:66. Pevné nervy Sloveniek pri trestných hodoch v závere však rozhodli o ich prvom víťazstve.