30. januára 2010

Slovenský pohár po dvoch rokoch opäť pre Sláviu UK

Víťazkami Slovenského pohára vo volejbale žien sa stali hráčky Slávie UK Bratislava. Vo finále tejto súťaže v Spišskej ...

Slávia UK Bratislava

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 30. januára (WEBNOVINY) - Víťazkami Slovenského pohára vo volejbale žien sa stali hráčky Slávie UK Bratislava. Vo finále tejto súťaže v Spišskej Novej Vsi zvíťazili nad obhajkyňami trofeje z predchádzajúcich dvoch sezón Doprastavom Bratislava 3:1. V ére štátnej samostatnosti je to už ich deviate víťazstvo v tejto súťaži a sú suverénnymi rekordérkami v počte zisku trofejí.

Finále Slovenského pohára:
Slávia UK Bratislava - Doprastav Bratislava 3:1 (19, -24, 17, 18)
110 minút, rozhodovali: Hank, Schimpl, 800 divákov

Slávia UK: Kóšová, Paňková, Hrončeková, E. Salanciová, Jelínková, Golitková, libero Hinzellerová (Hnátová)
Doprastav Bratislava: Kuciaková, Viestová, Pencová, Rojková, Šmitalová, Verdinová, libero Valachová (Noyesová, Kubová, Palgutová, Bryndzová, Fábryová)

V prvom sete to bolo do polovice vyrovnané, potom však slávistky dokázali odskočiť na niekoľko bodov a sústredeným výkonom si náskok udržali až do konca. Vyhrali 25:19 a ujali sa vedenia 1:0. Druhé dejstvo prinieslo maximálne vyrovnanú hru, o víťazkách sa rozhodovalo až v koncovke a v nej mali viac šťastia obhajkyne trofeje z predchádzajúcej sezóny hráčky Doprastavu. Tie zvíťazili 26:24, vyrovnali stav setov na 1:1 a začínalo sa prakticky od začiatku. V treťom sete opäť zobrali taktovku do rúk zverenky trénerky Zuzany Tlstovičovej. Na ihrisku dominovali a favorizované doprastaváčky sa chvíľami iba prizerali kvalitným útokom a dobre postaveným blokom. Presvedčivým víťazstvom 25:17 sa vysokoškoláčky dostali opäť do vedenia v zápase. Štvrté dejstvo bolo opäť v réžii Slávie. Hneď od začiatku súperkám ušli o niekoľko bodov a svoj náskok už z rúk nepustili. V záverečnej hre dominovali 25:18 a celkovo v zápase 3:1. Po dvojročnej pauze tak opäť vrátili trofej do svojej vitríny, víťazkami Slovenského pohára sa v ére štátnej samostatnosti stali deviatykrát.

Hlasy po stretnutí:

Zuzana Tlstovičová (trénerka Slávie UK): "Máme z víťazstva veľkú radosť. Dievčatá dnes zahrali naozaj vynikajúco. Skutočne zabojovali, ukázali sa ako silný kolektív, výborne im vychádzala súhra."

Marek Rojko (tréner Doprastavu): "Všetka česť súperkám, boli dnes jednoznačne lepšie. Prakticky celý zápas sme boli pod tlakom, s výnimkou záveru druhého setu sme za slávistkami zaostávali. Chýbal dôraz v kľúčových situáciách. Nezahrali nám nahrávačky, absolutórium si zaslúži iba Daniela Rojková, to je na úspech málo.