03. mája 2014

Slovenský štvorkajak skončil v Miláne tretí na 1000 metrov

Slovenský štvorkajak, ktorý bol najrýchlejší v piatkových rozjazdách, obsadil v sobotňajšom finále na 1000 metrov v rámci pretekov 1. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Miláne (2.- 4. 5.) ...

matej rusnak MILÁNO 3. mája (WEBNOVINY) - Slovenský štvorkajak, ktorý bol najrýchlejší v piatkových rozjazdách, obsadil v sobotňajšom finále na 1000 metrov v rámci pretekov 1. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Miláne (2.- 4. 5.) tretie miesto.

Posádka Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin nestačila len na súperov zo Španielska a Talianska a mohla sa tešiť zo svojej prvej seniorskej medaily na významnom podujatí. Slováci sa držali v popredí od začiatku pretekov, najskôr viedli, v polovici trate boli tretí, 250 metrov pred cieľom ešte druhí.

Len tretí štart a už úspech

Pre slovenskú štvoricu je to len tretí štart medzi seniormi na vrcholnom podujatí, vlani absolvovala SP v Račiciach (7. miesto) a v lete MS v Duisburgu (7. priečka). Týmto pódiovým umiestnením z Milána nadviazali reprezentanti SR na úspešnú vlaňajšiu sezónu, v ktorej sa stali majstrami sveta i Európy v kategórii do 23 rokov.

Hneď v úvode sobotňajšieho programu sa predstavili obe slovenské ženy. V B-finále K1 na 500 m skončila Ivana Kmeťová na 3. pozícii, Martina Kohlová bola piata.

Rusnák pôjde finále 500 m

Vo svojom prvom finálovom vystúpení na tomto Svetovom pohári obsadil Matej Rusnák v C1 na 1000 m 8. post. So svojím výkonom bol spokojný len spolovice.

"Finále sa išlo v príjemnom počasí a v bezvetrí, takže to bolo ideálne. Spokojnosť je s tým, že som sa prebojoval do finále, ale s výkonom v ňom už spokojný až tak nie som. Keby som bol o sekundu rýchlejší, bol by som piaty, takže ešte je kam stúpať. Videl som pred sebou viac pretekárov, ktorých by som vedel a mohol zdolať. Pri rozjaďovaní som sa cítil dobre, no finálová jazda bola nemastná-neslaná. Nevadí, finále sa počíta a ôsme miesto je motivácia do ďalších pretekov," reagoval Matej Rusnák, ktorý sa v Miláne predstaví aj v nedeľňajšom finále na 500 m.