24hod.sk    Šport    Futbal

03. decembra 2005

Slzný plyn prerušil zápas

Talianski tiffosi sa opäť vyznamenali. Štvrtkový zápas Talianskeho pohára, v ktorom Fiorentina hostila lídra Serie A Juventus Turín (2:2), museli dočasne prerušiť dovtedy, kým sa nad ihriskom a tribúnami vznášal oblak slzného plynu.

Ten použili príslušníci poriadkových síl polície, ktorí sa snažili zabrániť vzájomnému kontaktu oboch fanúšikovských táborov. Napriek ich zásahu boli tri osoby pri potýčke zranené. Hlavný rozhodca duelu Luca Palanca prerušil hru v druhej minúte druhého polčasu, keď ešte domáci viedli 1:0. Hráči
i diváci si v zmätku začali zakrývať tváre a arbiter napokon prikázal mužstvám, aby odišli do kabín. O najviac zasiahnutých divákov sa postarali lekárske tímy a podľa talianskej štátnej televízie RAI plyn spôsobil niektorým hráčom aj žalúdočné problémy. Po 20 minútach sa plyn nad ihriskom rozplynul a aktéri pokračovali v stretnutí. Odveta osemfinále pohárovej súťaže je na programe v januári.