Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. januára 2019

Sme Rodina navrhuje zmiernenie podmienok na bezplatný účetNa archívnej snímke Boris Kollár (SME RODINA).Zdieľať
Na archívnej snímke Boris Kollár (SME RODINA). Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 14. januára (TASR) - Opoziční poslanci hnutia Sme rodina chcú ešte viac zmierniť podmienky na poskytnutie základného bezplatného bankového účtu. Maximálny mesačný príjem, ktorým súčasne platná legislatíva podmieňuje poskytnutie bankového účtu s nulovým poplatkom, by sa mal podľa návrhu zvýšiť na 1250 eur a ročný úhrn kreditných transakcií by podľa navrhovanej úpravy nemal presiahnuť 20.000 eur. Tieto zmeny hnutie navrhuje v novele zákona o bankách, ktorou sa bude parlament zaoberať už na nadchádzajúcej schôdzi.


"Ku koncu októbra 2018 zaznamenali banky zisk 573 miliónov eur, čo je o 25,5 milióna eur viac ako pred rokom. Najviac zarobili na poplatkoch a províziách. Aj napriek tomu poplatky v bankách v SR v posledných mesiacoch neúmerne vzrástli. To má za následok nepriaznivý vplyv na obyvateľov SR," tvrdia poslanci hnutia.

Základný bankový produkt je balík služieb, ktorý musí povinne každá banka zaradiť do balíkového portfólia svojich produktov. Podmienkou zriadenia a vedenia základného bankového produktu je, že klient nevlastní v žiadnej banke, a ani v žiadnej pobočke zahraničnej banky osobný účet. Od začiatku roka 2019 zvýšila vláda maximálny limit mesačného čistého príjmu na jeho poskytnutie z pôvodných 400 eur na 1,1-násobok minimálnej mzdy, čo je 572 eur za mesiac alebo pripísanými prostriedkami do 7800 eur za rok, čo je 15-násobok minimálnej mzdy.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd rozhodol o neplatnosti stavebného povolenia pre Jaguar
<< predchádzajúci článok
Po výbuchu v Paríži platí zákaz vstupu do 12 budov v okolí

Sme Rodina navrhuje zmiernenie podmienok na bezplatný účet - diskusné fórum čitateľov