Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2010

SME: Smer schováva sponzorovZakladateľ Smeru a podnikateľ Bohumil Hanzel pre SME povedal, že podnikateľ Ľubomír Blaško daroval Smeru 32 miliónov korún cez sprostredkovateľa Drahomíra Mihálka pred ...Zdieľať
smer fico Foto: SITA/Jozef Jakubčo


BRATISLAVA 19. mája  - Zakladateľ Smeru a podnikateľ Bohumil Hanzel pre SME povedal, že podnikateľ Ľubomír Blaško daroval Smeru 32 miliónov korún cez sprostredkovateľa Drahomíra Mihálka pred voľbami v roku 2002. Hanzel patril k sponzorom strany a sám oslovoval ďalších podnikateľov, aby podporili vtedy rozbiehajúci sa Smer. Bývalý poslanec za Smer Hanzel tvrdí, že peniaze zháňal aktívne aj Robert Fico. So súčasným premiérom si v tom čase podľa neho boli blízki. Fico mu vraj hovoril, ako zohnal okolo 100 miliónov korún, informuje dnešné SME. „Videl som aj kópiu zmluvy medzi Ficom a sponzormi. Ide o veľké peniaze a miesta na kandidátke.“ Smer sa od Hanzela dištancuje, spochybňuje jeho dôveryhodnosť. „Už dávno sa ľudsky a politicky rozišiel so stranou,“ napísal šéf tlačového odboru Úradu vlády Braňo Ondruš a informácie o peniazoch od Blaška označil za propagandu.

Z Hanzelových slov vyplýva, že strana mala zabezpečené financovanie od sponzorov v pravidelných dávkach a suma, ktorú minula na kampaň, niekoľkonásobne prevýšila zákonom stanovený limit. Na internetovej stránke prešovskej organizácie Smeru bola medzi sponzormi firma Movyrob, ktorá nie je zapísaná vo výročnej finančnej správe strany, ako to nariaďuje zákon. Majiteľ firmy Miroslav Mularčík SME potvrdil, že dal Smeru peniaze. Krajský šéf Smeru Stanislav Kubánek sa vyhovára, že informáciu dal na web grafik a nie je pravdivá. Zo stránky ju hneď stiahli a Mularčík potom už tvrdil, že strane nič nedal.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sever Peru zasiahlo silné zemetrasenie
<< predchádzajúci článok
Kým šéf KSS rečnil v rozhlase, vykradli mu auto