Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. januára 2022

SNM vyčerpalo celkový čistý výnos zo zbierky na obnovu Krásnej HôrkySNM vyčerpalo výnos vyše 180.000 eur zo zbierky na obnovu hradu Krásna HôrkaZdieľať
SNM vyčerpalo celkový čistý výnos zo zbierky na obnovu Krásnej Hôrky

Slovenské národné múzeum (SNM) vyčerpalo celkový čistý výnos z verejnej zbierky na ochranu národnej kultúrnej pamiatky hradu Krásna Hôrka. Ku koncu roka 2021 tak minulo všetky financie z bankového účtu vo výške 180.523,39 eura. TASR o tom informovala vedúca centra múzejnej komunikácie Zuzana Vášáryová. Dodala, že po potvrdení vyúčtovania zbierky Ministerstvom vnútra (MV) SR považuje múzeum zbierku za ukončenú.


"Čistý výnos bol použitý výlučne na obnovu hradu Krásna Hôrka, a to najmä na reštaurátorský výskum, obnovu hradnej kaplnky a na odborné ošetrenie, najmä reštaurovanie zbierkových predmetov zo zbierkového fondu hradu, na transport pozostatkov barónky Žofie Serédyovej Andrássyovej (vrátane poistenia), ako aj na transport nadrozmerných zbierkových predmetov a nákup reštaurátorského a konzervátorského materiálu," priblížila Vášáryová.

Náklady spojené s konaním verejnej zbierky podľa jej slov znášalo SNM výlučne z vlastného rozpočtu. SNM sa zároveň poďakovalo všetkým, ktorí do zbierky prispeli a podporili obnovu kultúrneho dedičstva.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spomienkové miesto pre Kuciaka a Kušnírovú vznikne na Námestí SNP v Bratislave, pamätník odhalia na výročie ich vraždy (video)
<< predchádzajúci článok
Botticelliho obraz vydražili za 45 miliónov dolárov