Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. júna 2020

Sociálna poisťovňa upozorní zamestnávateľov a živnostníkov, že si môžu odložiť platbu poistného za májPočas štvrtka 4. júna a piatka 5. júna pošle Sociálna poisťovňa zamestnávateľom a samostatne zárobkovo ...Zdieľať
socialna poistovna 676x436 4.6.2020 (Webnoviny.sk) - Počas štvrtka 4. júna a piatka 5. júna pošle Sociálna poisťovňa zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorí jej nahlásili aktuálne kontakty, esemesky a e-maily, prostredníctvom ktorých im pripomenie možnosť uplatniť si odklad platenia poistného za máj tohto roka.


Lehota na úhradu poistného sa im tak predĺži do 31. decembra tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca poisťovne Peter Višváder.Táto možnosť sa týka tých zamestnávateľov a SZČO, ktorí za máj vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 % a viac.

Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za máj až do 31. decembra tohto roka platí pre povinne poistenú SZČO a tiež pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa (nie za zamestnanca).

Sociálna poisťovňa im pritom odporúča využiť elektronický formulár čestného vyhlásenia, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného.

"V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formuláru, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne," dodal hovorca poisťovne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa upozorní zamestnávateľov a živnostníkov, že si môžu odložiť platbu poistného za máj © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lidl sa dôrazne ohradzuje a prieskum o zavretých obchodoch v nedeľu nazval zavádzajúcim
<< predchádzajúci článok
Chystáte sa na hory? Turistiku radšej odložte, meteorológovia varujú pred silným vetrom

Sociálna poisťovňa upozorní zamestnávateľov a živnostníkov, že si môžu odložiť platbu poistného za máj - diskusné fórum čitateľov