Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

24. augusta 2019

Sojuzu s humanoidným robotom sa zatiaľ nepodarilo spojiť s ISSNepilotovanej kozmickej lodi Sojuz MS-14 s ruským humanoidným robotom na palube sa v sobotu nepodarilo automaticky spojiť s Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS), informuje agentúra ...Zdieľať
Archívne foto. Foto: TASR/AP
 
Moskva 24. augusta (TASR) - Nepilotovanej kozmickej lodi Sojuz MS-14 s ruským humanoidným robotom na palube sa v sobotu nepodarilo automaticky spojiť s Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS), informuje agentúra AFP s odvolaním sa na ruské tlačové agentúry.


Po prvom neúspešnom pokuse, ktorý bol plánovaný na 07.30 h SELČ, sa kozmická loď začala o spojovacie manévre pokúšať opakovane znova.

Živé vysielanie ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos z tejto udalosti bolo prerušené, keď sa Sojuz nachádzal približne 100 metrov od stanice ISS, poznamenáva AFP s odkazom na moskovské médiá.

Androidný robot životnej veľkosti Skybot F-850 dostal meno Fedor, čo je skratka anglického výrazu Final Experimental Demonstration Object Research. Na palube ISS má podľa pôvodných plánov zostať vyše týždňa, do 7. septembra.

Sojuz MS-14 s robotom Fedorom odštartoval z kazašského kozmodrómu Bajkonur vo štvrtok tento týždeň.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako správne nazývať kávy? Malé a veľké presso či piccolo neexistujú.
<< predchádzajúci článok
Vo Vychylovke sa stretnú folkloristi z Česka a Slovenska

Sojuzu s humanoidným robotom sa zatiaľ nepodarilo spojiť s ISS - diskusné fórum čitateľov