01. decembra 2017

Sounders nedali Houstonu šancu, po roku opäť finále Seattle - Toronto

Futbalisti Seattle Sounders sa prebojovali do finále play off zámorskej Major League Soccer, 1. december 2017, Seattle. Foto: TASR/AP
Seattle 1. decembra (TASR) - Futbalisti Seattle Sounders sa suverénnym spôsobom prebojovali do finále play off zámorskej Major League Soccer (MLS). V odvetnom zápase finále Západnej konferencie zdolali v noci na piatok Houston Dynamo jednoznačne 3:0 a po výhre 2:0 v prvom stretnutí sa radovali z postupu. Sounders sa tak priblížili k úspešnej obhajobe vlaňajšieho titulu, vo finále narazia rovnako ako vlani na víťaza Východnej konferencie Toronto FC.

O góly Seattlu sa postarali Victor Rodriguez, Clint Dempsey a Will Bruin. Hostia navyše dohrávali zápas s desiatimi hráčmi po tom, čo v 66. minúte za stavu 2:0 pre domácich videl červenú kartu Tomas Martinez. Sounders majú šancu stať sa po piatich rokoch prvým tímom, ktorý obháji titul, naposledy získali trofej vo dvoch sezónach po sebe hráči Los Angeles Galaxy (2011, 2012). V minulosezónnom finále Sounders vyhrali v jedenástkovom rozstrele nad Torontom po tom, čo sa zápas v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil bezgólovou remízou.