Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. decembra 2005

SOV porušil rozpočtovú disciplínuPorušenie rozpočtovej disciplíny v celkovej sume 601 195 korún v rokoch 2003 a 2004 zistil Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) pri kontrole hospodárenia Slovenského olympijského výboru (SOV).Zdieľať
Zo štátneho rozpočtu mu za tieto dva roky ministerstvo školstva poskytlo spolu 156 782 800 korún.

Príčinou bolo najmä nedodržanie všetkých podmienok ich poskytnutia, a to zadržaním nepoužitých prostriedkov štátneho rozpočtu, ich neskorým odvedením na účet ministerstva školstva a nedodržaním účelu, na ktorý boli prostriedky štátneho rozpočtu poskytnuté. Išlo najmä o použitie kapitálových prostriedkov na úhradu bežných výdavkov, použitie dotačných prostriedkov na získanie dotácie z EÚ, vyúčtovanie nákladov na havarijné poistenie motorových vozidiel na štátnu športovú reprezentáciu a rozvoj športových odvetví.
Pri ďalších takmer šiestich miliónoch nezabezpečil SOV podľa zistení NKÚ pri použití prostriedkov maximálnu hospodárnosť. Išlo najmä o nedodržanie zákona o verejnom obstarávaní a zakúpenie použitého tenisového povrchu za cenu nového, namiesto jeho prenajatia.

(TASR, Bratislava)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Lienzi triumf Pärsonovej
<< predchádzajúci článok
Mesík postúpil do hlavnej súťaže

SOV porušil rozpočtovú disciplínu - diskusné fórum čitateľov