03. decembra 2017

SP: V Lake Louise triumfovala Shiffrinová v zjazde

Na snímke Američanka Mikaela Shiffrinová

Na snímke Američanka Mikaela Shiffrinová Foto: TASR/AP
Lake Louise 3. decembra (TASR) - Američanka Mikaela Shiffrinová prekvapujúco zvíťazila v sobotňajšom skrátenom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarok. Súťaž v kanadskom stredisku Lake Louise vyhrala časom 1:27,55 minúty pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou (+0,13 s) a Švajčiarkou Michelle Gisinovou (+0,17 s). Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Pre Shiffrinovú to bolo premiérové víťazstvo v zjazde, no už 33. celkovo vo Svetovom pohári. Obhajkyňa veľkého glóbusu prekvapila už v piatkových pretekoch, keď skončila v tejto disciplíne tretia a prvýkrát sa postavila na pódium. Dvadsaťdvaročná Američanka odštartovala ako ôsma v poradí a na všetkých medzičasoch bola rýchlejšia ako dovtedy vedúca Rebensburgová, nakoniec ju zdolala o 13 stotín sekundy. Z ďalších pretekárok jej výkon atakovali najviac Gisinová a Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,19 s), ktorá obsadila štvrté miesto.

"V Lake Louise som už niekoľkokrát jazdila, cítila som, že by som tu mohla mať šancu na dobrý výsledok, keďže tunajšiu zjazdovku dobre poznám. Víťazstvo nebolo v pláne, chcela som sem iba prísť a vydať zo seba maximum. V zjazde sa začínam cítiť stále istejšie," citovala Shiffrinovú agentúra AP.

Na štarte nechýbala ani Američanka Lindsey Vonnová, ktorá mala v piatok hrôzostrašne vyzerajúci pád, keď ju zastavili až ochranné siete pri trati. V sobotu skončila na 11. priečke.

Organizátori museli skrátiť trať a posunúť štart o hodinu a štvrť. Dôvodom bol výpadok prúdu a keďže nefungovali lanovky, lyžiarky museli na miesto nového štartu doviezť snežnými skútrami.

Výsledky zjazdu SP žien v Lake Louise: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:27,55 min., 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,13 s., 3. Michelle Gisinová (Švajč.) +0,17, 4. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,19, 5. Tina Weiratherová (Licht.) +0,31, 6. Stacey Cooková (USA) +0,61, 7. Ester Ledecká (ČR) +0,62, 8. Kira Weidleová (Nem.) +0,63, 9. Sofia Goggiová (Tal.) +0,69, 10. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,72

Celkové poradie SP (6 z 39): 1. Shiffrinová 465 bodov, 2. Rebensburgová 316, 3. Petra VLHOVÁ (SR) 221, 4. Hütterová 150, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) 141, 6. Weiratherová 134

Poradie v zjazde (2 z 8): 1. Shiffrinová 160, 2. Hütterová 150, 3. Weiratherová 125, 4. Rebensburgová 116, 5. Gisinová 92, 6. Goggiová 69

NBA: Cleveland natiahol víťaznú šnúru na 11 zápasov
NHL debakel: Detroit s Tatarom dostal v Montreale desiatku