Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júna 2018

Španielsky kráľovský pár pricestoval do New OrleansuŠpanielsky kráľ Filip VI. (vľavo) a španielska kráľovná Letizia. Archívna snímka.Zdieľať
Španielsky kráľ Filip VI. (vľavo) a španielska kráľovná Letizia. Archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 15. júna (TASR) - Španielsky kráľ Filip VI. s kráľovnou Letiziou pricestovali vo štvrtok do amerického mesta New Orleans, aby sa zúčastnili osláv 300. výročia jeho založenia. Informovala o tom agentúra AP.


Na letisku v New Orleanse, ktoré je najväčším mestom štátu Louisiana, kráľovský pár privítal tamojší guvernér John Bel Edwards a starostka mesta LaToya Cantrellová. Louisiana bola španielskou kolóniou v rokoch 1763-1802.

Po súkromnom stretnutí s guvernérom Edwardsom prijme kráľa Filipa VI. a kráľovnú Letiziu v piatok aj starostka New Orleansu. Stane sa tak v Gallierovom paláci - bývalej mestskej radnici, ktorú otvorili v roku 1853. Pri príležitosti 300. výročia založenia New Orleansu prešla historická budova radnice rozsiahlou rekonštrukciou. Večer ešte kráľovský pár navštívi Katedrálu sv. Ľudovíta a sídlo mestskej rady z čias španielskej kolonizácie, kde sa v súčasnosti nachádza mestské múzeum.

V sobotu odcestuje španielsky kráľovský pár do mesta San Antonio v štáte Texas, ktoré tiež pred 300 rokmi založili španielski kolonizátori. Odtiaľ v pondelok odcestujú Filip VI. a Letizia do Washingtonu a v utorok ich v Bielom dome privíta americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srbský novinár, ktorý sa venoval citlivým kauzám, zmizol bez stopy
<< predchádzajúci článok
Ruský súd poslal do väzenia čečenského teroristu Badruddiho Daudova

Španielsky kráľovský pár pricestoval do New Orleansu - diskusné fórum čitateľov