26. októbra 2009

Sparta odvrátila hanbu s Bohemiansom Praha

Stretnutie 12. kola českej futbalovej Gambrinus ligy 2009/2010 medzi FK Bohemians Praha a AC Sparta Praha (2:3) nedohral slovenský brankár "klokanov" Jaroslav Belaň, ktorého pri dôraznom atakovaní zranil ...

PRAHA 26. októbra (WEBNOVINY) - Stretnutie 12. kola českej futbalovej Gambrinus ligy 2009/2010 medzi FK Bohemians Praha a AC Sparta Praha (2:3) nedohral slovenský brankár "klokanov" Jaroslav Belaň, ktorého pri dôraznom atakovaní zranil sparťanský hráč Kamil Vacek. Dvadsaťosemročnému rodákovi z Bojníc sa stala osudnou záverečná minúta 1. polčasu, keď ho Vacek v súboji na zemi zasiahol kopačkou do hlavy. "Náš brankár mal loptu pod kontrolou, Vacek ho v tomto súboji zbytočne a nezmyselne atakoval. Za svoj faul mal dostať vyšší trest a nie iba žltú kartu," citoval v pondelok český denník Sport slová hlavného trénera FK Bohemians Jaromíra Jindráčka. Do druhého polčasu už ochranca bránky "klokanov" nastúpiť nemohol. Český denník pripomenul, že slovenský legionár si z tohto nešetrného súboja odniesol otras mozgu a tržnú ranu na tvári. V šatni sa mu točila hlava, zvracal, hovoril nesúvisle a bol veľmi bledý. Preto domáci lekár Jan Kaufman radšej privolal sanitku a Belaňa odviezli do nemocnice na vyšetrenie.

"Ospravedlnil som sa mu hneď po súboji. Rozhodne v tom nebol úmysel. Dúfam, že mi odpustí a čo najskôr bude v poriadku," povedal pre český Sport Kamil Vacek, ktorý tvrdil, že k lopte bol rovnako ďaleko ako domáci brankár, a preto v súboji neuhol. Rozhodca Milan Makovička ocenil faul Kadleca iba žltou kartou. "Bol som rád, lebo ak by ma rozhodca vylúčil, tréner by mi poriadne vynadal," otvorene priznal faulujúci hráč, ktorý zhodou okolností v 75. min vyrovnal na 2:2. Podľa domáceho útočníka Víta Turtenwalda mal Vacek dostať červenú kartu. To isté tvrdil aj Petr Pižanowski, ktorý zraneného Belaňa v 46. min vystriedal. Práve Pižanowského prekonali v 2. polčase Kamil Vacek a Ondřej Kušnír, vďaka čomu tím z Letnej odvrátil remízu 2:2, ktorá už bola na obzore. Kušnírov gól do siete "klokanov" totiž padol až tri minúty pred koncom stretnutia, ktoré sledovalo iba 1722 divákov.