29. marca 2014

Spartak Trnava vyhral na domácom ihrisku s Trenčínom 3:1

Na snímke vľavo hráč FC Spartak Trnava Roman Procházka a hráč AS Trenčín Peter Kleščík v zápase 24. kola Corgoň ligy FC Spartak Trnava - AS Trenčín v Trnave v sobotu 29. marca 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 29. marca (TASR) - V Trnave sa hral obojstranne rýchly futbal, v ktorom dominovali podstatne zohratejší Trenčania. Prvý vzruch prišiel už v 6. minúte, keď priamy kop Holúbka Rusov vyrazil na roh. Z protiútoku zahrali hostia krátku malú domov, loptu však zachytil Vyskočil, obišiel brankára Volešáka a do prázdnej brány otvoril skóre. V 18. minúte nebezpečnú strelu Čögleya vyrazil pozorný Rusov na roh.

V 25. minúte sa presadil Mondek cez Grabeža, loptu poslal po zemi do päťky a zo skrumáže ju Simon popri žrdi dostal do siete. V 36. minúte po chybe Schranza zakončoval v šestnástke Hajradinovič, našťastie pre domácich sa však lopta odrazila od brvna do poľa. V poslednej minúte polčasu zachránil Rusov pred Simonom.

Na začiatku druhého polčasu mali veľkú príležitosť Trenčania, ale unikajúci Mondek vystrelil popri Janečkovi tesne nad Rusovovu bránu. V 53. minúte unikol po ľavej strane Chovanec, jeho prihrávku da Silva neodkopol a Vyskočil sám pred Volešákom s prehľadom zakončil. Hru domácich v 2. polčase oživil Chovanec, po ktorého únikoch bolo v šestnástke hostí niekoľko závarov, tie však stopéri Trenčína spoločne s Volešákom vyriešili.

V 57. minúte vytiahol Volešák priamy kop Kuzmu nad brvno. Hostia mali ideálnu príležitosť vyrovnať v 82. minúte, keď trnavská obrana v šestnástke faulovala Mada. Nariadenú penaltu zahral Kleščík a Rusov jeho strelu chytil. V poslednej minúte riadneho hracieho času po faule na Mikoviča zahral Procházka priamy kop z 20 m a utešenou strelou do pravej šibenice uzavrel skóre zápasu.

Výsledok:
FC Spartak Trnava - AS Trenčín 3:1 (1:1)
7. a 53. Vyskočil, 90. Procházka – 25. Simon, Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Rusov (Trnava), 2890 divákov.

Zostavy a striedania:
FC Spartak Trnava:
Rusov – Habánek, Čarnota, Janečka, Grabež – Procházka, Kuračka (46. Chovanec), Kuzma, Schranz - Vlasko (70. Hodek), Vyskočil (86. Mikovič)
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Rodriguez da Silva, Kleščík, Madu - Mondek, Hajradinovič, Holúbek, Mišák (66. Malec) – Jairo (80. Bero), Simon

Hlasy po zápase
Juraj Jarábek, tréner Trnavy:
"Na takýto futbal sa oplatí chodiť. Na Trenčín sme sa pripravili zodpovedne, dostali sme sa skoro do vedenia, no hostia nám v prvom polčase robili veľké problémy a vyrovnali. V druhom polčase nám pomohlo striedanie, výrazný bol hlavne striedajúci Chovanec, ktorý ťahal nebezpečné akcie. Trenčania ukázali svoju kvalitu a predviedli veľmi dobrý futbal. Chlapcom patrí moja vďaka, osobitne brankárovi Rusovovi, ktorý chytil penaltu. Zápas sa hral vo skvelej atmosfére."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Bol to náš najlepší zápas na jar. Po hernej stránke sme hrali svoju hru, mali sme dostatok šancí a v prvom polčase sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase sme inkasovali po chybe v obrane a v závere aj tretí gól. Chlapcom napriek tomu nemám čo vyčítať, bol to veľmi dobrý zápas v podaní oboch mužstiev. My v takejto hre, akú sme predviedli v Trnave, chceme aj naďalej pokračovať."

FC Nitra - Spartak Myjava 3:0

Prvý zaujímavý moment stretnutia sa odohral v 12. minúte, keď domáci Špalek trafil tyč brány Myjavy. O tri minúty neskôr sa to isté podarilo na opačnej strane Harbuľákovi, keď pri obrannom zákroku trafil konštrukciu vlastnej brány. V 29. minúte mali blízko ku gólu hostia, keď po rohovom kope Bruška a hlavičke Marčeka Putnocký s námahou vyškriabal loptu nad bránu, no už o minútu otvoril skóre Mikuš, keď premenil penaltu po faule Beňa na Böhma. V ďalších minútach boli hostia aktívnejší, Daniel z diaľky trafil brvno nitrianskej brány, Pekárovu strelu zneškodnil Putnocký a opäť Daniel poslal loptu nad bránu Nitry.

V 58. minúte sa Nitra dostala do dvojgólového vedenia. Mikuš dostal ideálnu kolmú prihrávku do brejku od Böhma a obhodil aj myjavského brankára - 2:0. V 75. minúte nebezpečne vystrelil domáci Husár, no o jedenásť minút bol Cleber úspešnejší, napriahol z 25 metrov a oblúčikom prekonal Solničku v bráne Myjavy, čím stanovil výsledok na 3:0.

Výsledok:
FC Nitra - Spartak Myjava 3:0 (1:0)
30. a 58. Mikuš (prvý z 11 m), 86. Cleber. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Kutra, Böhm, Cleber - Beňo, Daniel, Duga, Pekár, 1150 divákov

zostavy a striedania:
FC Nitra:
Putnocký - Kolbas, Kostelný, Harbulák, Husár - Špalek, Kutra (56. Cleber), Augustín, Šmehyl - Mikuš (69. Boszorád), Böhm (90. Forbs)
Spartak Myjava: Solnička - Beňo, Černáček, Neoveský, Kumančík - Daniel, Bruško (69. Bilovský), Pekár, Marcek, Šulek (62. Duga) - Kosík (62. Urgela)

Ladislav Hudec, tréner Nitry: "Chalani urobili to čo mali urobiť, pomohol nám prvý gól a polčas sme nejako prečkali. Hrali sme na hranici svojich možností a víťazstvo je pre nás veľmi dôležité."

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "Numericky sme zápas prehrali vysoko, rozdielom triedy, no myslím si, že na ihrisku až taký rozdiel nebol. Nitra ukázala väčšie srdiečko, my sme toho v zálohe veľa nevytvorili a vo finálnej fáze sme tiež neboli úspešní. V prvom polčase sme boli síce lepší, no nevedeli sme sa strelecky presadiť."