12. decembra 2007

Spartak v Košiciach zvíťazil bez problémov

Basketbalistky KOSIT 2013 Košice prehrali vo svojom šiestom vystúpení v C-skupine Euroligy na vlastnej palubovke s najväčším favoritom skupiny i celej súťaže ruským Spartakom Moskovská oblasť 62:84 ...

KOŠICE 12. decembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky KOSIT 2013 Košice prehrali vo svojom šiestom vystúpení v C-skupine Euroligy na vlastnej palubovke s najväčším favoritom skupiny i celej súťaže ruským Spartakom Moskovská oblasť 62:84 (31:42).

Duel sa hral v takmer vypredanej Steel aréne, v ktorej sa tiesnilo až 7120 divákov. Zverenkyne trénera Vladimíra Karnaya držali s Moskovčankami krok iba v prvej štvrtine (16:18), keď Michulková nastrieľala 8 bodov. Naopak úvod druhej desaťminútovky im veľmi nevyšiel a Spartak im odskočil až na 14-bodový rozdiel. Košičanky síce toto manko čiastočne skresali, no rozdiel v kvalite oboch celkov už bol badateľný. V druhom polčase sa náskok hostiek už iba zvyšoval a slovenská trénerka Natália Hejková mohla byť s hrou svojich zvereniek spokojná.

Euroliga žien - C-skupina:
KOSIT 2013 Košice - Spartak Moskovská oblasť 62:84 (16:18, 15:24, 11:25, 20:17)
Zostava a body Košíc: Michulková 16, Jalčová a Kováčová po 10, McCarvillová 9, Gearldsová 7 (Jurčenková 8, Čarnoká 2, Minčíková a Číkošová)
Najviac bodov Spartaku: Ščegolevová 19, Jacksonová 16, Taurasiová 15, Birdová 14
TH: 22/15 - 16/13, fauly: 17 - 17, trojky: 3 - 9, rozhodovali: Schmidt (Nem.), Andersonová (Fín.) a Kartal (Tur..), 7120 divákov

Michulková prvým košom v 17. sekunde potešila zaplnenú Steel arénu, no favorizovný Spartak neprekvapila. Košičanky sa v prvej štvrtine držali nad očakávanie, v 6. min ešte viedli 11:8, no do konca úvodnej časti hry strhli zverenky Natálie Hejkovej vedenie na svoju stranu (18:16). Domáce zaspali úvod druhej desaťminútovky, a po tom ako inkasovali 12 bodov v rade, prehrávali už 18:32. Ďalší úsek hry však zvádli. Šnúrou 11:2 znížili a zastavili enormný tlak súpera. Záver štvrtiny však opäť patril Spartaku, ktorý šiel do šatní za stavu 42:31. V druhej polovici duelu už náskok hostiek narastal rýchlejšie, v 26. min viedli po trojke Fonsecovej už o dvadsať bodov (56:36). Po tridsiatich minútach svietilo na ukazovateli skóre 67:42 v prospech ruského tímu. V záverečnej štvrtine hostky trošku poľavili, čo KOSIT využil na mierne skorigovanie konečného výsledku.