Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2021

Špeciálna prokuratúra má videá, ktoré dokazujú ovplyvňovanie trestných stíhaní v najzávažnejších kauzách



Obrazovo-zvukové záznamy, ktorými disponuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ako aj ich doslovné prepisy potvrdzujú ...



Zdieľať
sud 676x451 25.10.2021  - Obrazovo-zvukové záznamy, ktorými disponuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ako aj ich doslovné prepisy potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz a diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry.


Uvádza sa to v stanovisku ÚŠP, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Záznamy podľa stanoviska dokazujú aj úniky informácií od niektorých orgánov presadzovania práva nepovolaným osobám.

Dôkazy predložil dozorový prokurátor


Dozorový prokurátor predložil tieto dôkazy v rámci doplnenia návrhu na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec.

„Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry doplnil dňa 22. októbra svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec o obrazovo-zvukové záznamy získané postupom podľa paragrafu 114 Trestného poriadku na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci, ktorú nedozoroval Úrad špeciálnej prokuratúry," doplnila Tökölyová.

Zadržaní boli viacerí policajní funkcionári


Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Vo väzbe sú momentálne napríklad bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K.


Zdroj: Webnoviny.sk - Špeciálna prokuratúra má videá, ktoré dokazujú ovplyvňovanie trestných stíhaní v najzávažnejších kauzách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Štyri potraviny, ktoré vám znížia cholesterol v krvi
<< predchádzajúci článok
Podnikateľ Bašternák možno pôjde na slobodu skôr, riaditeľ väznice navrhol jeho podmienečné prepustenie

Špeciálna prokuratúra má videá, ktoré dokazujú ovplyvňovanie trestných stíhaní v najzávažnejších kauzách - diskusné fórum čitateľov