Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

14. decembra 2020

Spoločenská hra Kde je to? preverí vaše vedomostiVydavateľstvo Dajama prichádza každý rok s vedomostnou spoločenskou hrou, ktorá nielen zabaví, ale všeličo naučí.Zdieľať
Spoločenská hra Kde je to? preverí vaše vedomosti

V minulosti tak vyšli hry v sérii Poznáš? – Svet, Európu, Slovensko, Bratislavu a Tatry? 5 výborne spracovaných hier, pre deti i dospelých, ktoré pekne prevetrali vaše poznatky z rôznych oblastí.
Vlani vyšla hra s názvom Kto je to? a teraz sa k nej pridala nová hra Kde je to?

Poteší všetkých, ktorí sa radi hrajú a pritom radi objavujú zaujímavé miesta na Slovensku. K dispozícii je plán, ktorý má dve strany – jedna pre deti, druhá pre dospelákov. Figúrky, kocka a k tomu množstvo kartičiek. Hráči hádajú alebo spoznávajú, ktorá lokalita na Slovensku  je skrytá za indíciami uvedenými na jednotlivých kartičkách.

Cieľom hry je samozrejme zabaviť sa, ale tiež spoznávať našu krajinu – jej zaujímavé lokality, či miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Hra tak môže byť aj inšpiráciou pri ďalších výletoch s priateľmi alebo rodinou. Možno budete prekvapení, koľko toho nepoznáte a čo všetko ešte môžete vidieť.

 

Hra Kde je to? obsahuje:

 • 1 obojstranný herný plán ( jeden pre deti a jeden pre dospelých)
 • 1 hracia kocka a 4 figúrky
 • 4 farebné umiestňovacie kartičky
 • 1 sada 200 kartičiek s indíciami pre dospelých
 • 1 sada 40 kartičiek s fotohádankami pre dospelých
 • 1 sada 20 kartičiek Vymenuj pre dospelých
 • 1 sada 17 bonusových kartičiek pre dospelých
 • 1 sada 55 kartičiek s indíciami pre deti
 • 1 sada 11 kartičiek s fotohádankami pre deti
 • 1 sada 16 kartičiek Vymenuj pre deti

   

  Spoločenské hry trénujú pamäť i postreh, ale tiež spájanie si súvislostí a hľadanie správnych odpovedí. Existujú rôzne varianty hier. Kartové i rodinné. Vedomostné, či dobrodružné. Pre dvoch hráčov, aj skupiny. Hry, ktoré môžete hrať s priateľmi, deťmi, starými rodičmi, alebo deti v družine. Klasické alebo menej tradičné hry rozhodne potešia pod vianočným stromčekom a my máme pre vás skvelý tip.

Určite sa zhodneme, že spoločenské hry prinášajú príležitosť stretávať sa, tráviť spoločne čas s tými, ktorých máme radi. Niektoré viac pobavia, iné skôr naučia. Nová hra Kde je to? spĺňa mnohé parametre – je kvalitne graficky spracovaná, ponúka množstvo otázok, takže sa tak skoro nudiť nebudete.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google zasiahol masívny výpadok služieb, nefungoval YouTube ani Gmail
<< predchádzajúci článok
Video: Emócie hodné oceánu v novinke Waves od The Parentals

Spoločenská hra Kde je to? preverí vaše vedomosti - diskusné fórum čitateľov