Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

22. augusta 2006

Spoločnosť BMW predáva práva na značku RoverNajväčší svetový výrobca luxusných automobilov BMW predáva práva na značku Rover. Meno budúceho vlastníka práv, s ktorým už spoločnosť BMW podpísala záväznú dohodu, však zatiaľ nie je ...Zdieľať

MNÍCHOV 22. augusta (WEBNOVINY) - Najväčší svetový výrobca luxusných automobilov BMW predáva práva na značku Rover. Meno budúceho vlastníka práv, s ktorým už spoločnosť BMW podpísala záväznú dohodu, však zatiaľ nie je známe. Odchádzajúci výkonný riaditeľ firmy BMW Helmut Panke už v polovici marca informoval, že spoločnosť rokuje o predaji práv na značku Rover s viacerými čínskymi automobilkami, avšak akékoľvek rozhodnutie BMW musí odobriť aj spoločnosť Ford.

V roku 2001 poskytla nemecká automobilka BMW licenciu na značku Rover britským investorom v rámci odpredaja firmy MG Rover, pričom značku Land Rover v tom čase predala americkej firme Ford Motor. BMW si ponechala značku Mini. Budúcim vlastníkom práv na značku Rover by mohla byť spoločnosť Nanjing Automobile, ktorá získala aktíva MG Rover a športovú značku MG minulý rok počas konkurzného konania, či firma Shanghai Automotive, ktorá vlastní konštrukčné práva na dva modely značky Rover. Denník Financial Times minulú stredu zverejnil správu, podľa ktorej by mala práva na značku Rover získať firma Shanghai Automotive za 11 mil. britských libier (GBP). Ako informovala automobilka BMW, spoločnosť Ford má menej než 90 dní na zastavenie predaja práv na Rover.

SITA,Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozorovatelia OBSE navštívili Leteckú základňu Prešov
<< predchádzajúci článok
Kremnické gagy sa rozširujú na stredoeurópsky festival