Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. mája 2023

Springsteen čelí kritike, že nezrušil koncert v Taliansku po záplaváchFanúšikovia tohto 73-ročného hudobníka na sociálnych sieťach vyzvali, aby si vystúpenie rozmyslel z úcty k mŕtvym a ľuďom bez strechy nad hlavou.Zdieľať
Springsteen čelí kritike, že nezrušil koncert v Taliansku po záplavách

Amerického rockového speváka Brucea Springsteena kritizujú v Taliansku za to, že vo štvrtok večer odohral koncert v meste Ferrara aj napriek tomu, že príslušný región Emilia-Romagna zasiahli smrtiace záplavy.Fanúšikovia tohto 73-ročného hudobníka na sociálnych sieťach vyzvali, aby si vystúpenie rozmyslel z úcty k mŕtvym a ľuďom bez strechy nad hlavou po tom, ako prívalové dažde spôsobili zosuvy pôdy a rieky sa vyliali z brehov.

"Všetky núdzové zdroje by mali byť k dispozícii v postihnutej oblasti; musíme sa vyhnúť masívnej premávke," napísal na Twitteri jeden z fanúšikov. Ďalší označili rozhodnutie uskutočniť šou za "nehorázne" či dokonca "škandalózne".

Springsteenov manažment na žiadosť o komentár k tejto záležitosti bezprostredne nereagoval.

Ferrara, jedno z najvýznamnejších miest regiónu Emilia-Romagna, však nebola povodňami priamo postihnutá. Jej starosta Alan Fabbri obhajuje rozhodnutie nezrušiť koncert, ktorý mal prilákať približne 50.000 ľudí.

"Je mi ľúto, ak si niekto myslí, že Ferrara je necitlivá k tragédii v Emilii-Romagni len preto, že nezrušila koncert Brucea Springsteena," napísal Fabbri na Facebooku.

"Takýto koncert vzhľadom na jeho obrovskú zložitosť nie je možné odložiť alebo zrušiť na poslednú chvíľu - po tom, ako do mesta prídu tisíce turistov a pracovníkov," dodal.

Springsteena, ktorý je momentálne na svetovom turné, čaká v nedeľu ďalší koncert na území Talianska - v bývalom antickom športovom areáli Circus Maximus v Ríme.

Záplavy viedli úrady k zrušeniu nedeľňajšej Veľkej ceny F1 v Imole, ktorá sa nachádza v blízkosti mnohých oblastí najviac postihnutých povodňami. Organizátori uviedli, že podujatie by za danej situácie nebolo bezpečné uskutočniť.

Počet obetí intenzívnych dažďov a záplav na severe Talianska stúpol v piatok na najmenej 13.

V najviac postihnutom regióne Emilia-Romagna sú stále viaceré odľahlé obce úplne odrezané od sveta pre zavalené cesty, pričom prerušené je aj telefonické spojenie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kúpele Sliač odštartujú letnú sezónu bohatým programom, do prevádzky uvedú aj termálne kúpalisko
<< predchádzajúci článok
Monumentálnu sochu pavúka od Bourgeoisovej vydražili za 32,8 milióna