15. decembra 2008

Spurs takmer prišli o 26-bodový polčasový náskok

Los Angeles Lakers sa síce v posledných dňoch herne trápia, no v súbojoch proti slabším družstvám im ich výkon väčšinou stačí na víťazstvá, vďaka čomu sa stále držia na čele Západnej ...

NEW YORK 15. decembra (WEBNOVINY) - Los Angeles Lakers sa síce v posledných dňoch herne trápia, no v súbojoch proti slabším družstvám im ich výkon väčšinou stačí na víťazstvá, vďaka čomu sa stále držia na čele Západnej konferencie zámorskej NBA. Ani proti Minnesote to nebolo zo strany Lakers nijaké oslnivé predstavenie, no domáci napriek tomu vyhrali 98:86. "Udržali sme súpera pod 100 bodmi a my sami sme zaznamenali iba 10 stratených lôpt. No naša ofenzíva bola priveľmi statická, potrebujeme nájsť riešenie, ktoré nám prinesie viac voľných streleckých pozícií,“ skonštatoval kormidelník Lakers Phil Jackson. San Antonio privítalo doma najhorší tím súťaže Oklahoma City, a hoci po prvej polovici viedlo o 26 bodov, takmer o tento svoj náskok prišlo. Spurs nakoniec triumfovali 109:104, no v poslednej minúte bol rozdiel v skóre už len dvojbodový. "Nie je veľmi dobré viesť takým vysokým rozdielom, je to vždy veľmi nebezpečné. Záver naozaj nebol pekný, no vyhrali sme a to je najdôležitejšie,“ povedal po zápase najlepší strelec Spurs Tony Parker. Miami prehralo druhý zápas v rade, tentoraz Heat nestačili na mladíkov z Memphisu. Grizzlies využili výhodu domáceho prostredia a výhra 102:86 bola už ich štvrtou v rade. "Po tom, ako sme vyhrali pár zápasov a uvedomili si, že tímový basketbal vyhráva súboje, tvrdo na tom pracujeme. Výborne si prihrávame a dostávame spoluhráčov do dobrých streleckých pozícií,“ poznamenal náhradník Mike Conley. V poslednom stretnutí nedele nepomohla Torontu ani stopercentná streľba rozohrávača Josého Calderóna (22 bodov, 8/8 z poľa, vrátane 5/5 za tri body). Raptors doma nestačili na New Orleans - 91:99. Domácim sa podarilo celkom dobre ubrániť Chrisa Paula, no ten sa následne sústredil na rozdeľovanie lôpt spoluhráčom, čo rozhodlo. David West nastrieľal 29 bodov a James Posey pridal svoje tohtosezónne maximum 20 vrátane 6 trojok. "Už v úvode duelu sme si všimli, že ma nechcú púšťať pod kôš a viacerí sa posúvajú ku mne. No naše družstvo je na to akoby stavané, máme množstvo skvelých strelcov. V prvej polovici žiaril najmä Posey,“ povedal po súboji Chris Paul. Výsledky - nedeľa: Toronto - New Orleans 91:99 Najviac bodov: Bosh 25, Calderón 22, J. O’Neal 19 - David West 29, Posey 20 (10 doskokov), R. Butler 16, štvrtiny: 24:22, 22:29, 26:29, 19:19, 18 537 divákov Memphis - Miami 102:86 Najviac bodov: Mayo 28, Gay 18, Miličič 13 - Beasley 20, Wade 17, J. Anthony 12 (13 doskokov), štvrtiny: 25:22, 21:24, 35:20, 21:20, 12 271 divákov San Antonio - Oklahoma City 109:104 Najviac bodov: T. Parker 22, Duncan 20 (12 doskokov), Bonner 17 - J. Green 33, Durant 28 (13 doskokov), Collison 10, štvrtiny: 39:19, 23:25, 21:25, 26:35, 17 419 divákov Los Angeles Lakers - Minnesota 98:86 Najviac bodov: Bryant 26, P. Gasol 18 (11 doskokov), Ariza a A. Bynum po 14 - A. Jefferson 20 (13 doskokov), C. Smith 18, Gomes 13, štvrtiny: 20:18, 22:19, 27:25, 29:24, 18 997 divákov SITA