Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. októbra 2007

SR"19" na turnaji kvalifikácie ME 2008 na Cypre, cieľom postupSlovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa v dňoch 30. októbra - 4. novembra predstaví v cyperských strediskách Pasos a Geroskipou na turnaji I. fázy kvalifikácie ME 2008. V konkurencii ...Zdieľať

BRATISLAVA/PAFOS 29. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa v dňoch 30. októbra - 4. novembra predstaví v cyperských strediskách Pasos a Geroskipou na turnaji I. fázy kvalifikácie ME 2008. V konkurencii štyroch krajín si zverenci trénera Bohumila Andrejka postupne zmerajú sily s rovesníkmi domáceho Cypru (hrá sa v utorok 30. 10. o 14.30 h miestneho času, t. j. 13.30 h SEČ), Severného Írska (vo štvrtok 1. 11. o 13.30 h SEČ) a napokon nastúpia proti devätnásťročnému výberu Rakúska (v nedeľu 4. 11. o 13.30 h SEČ).

Hlavný kormidelník SR "19" musel v pôvodnom 18-člennom výbere urobiť štyri zmeny. Kvarteto Filip Mentel (Manchester City, otras mozgu), Erik Pačinda (MFK Košice, natrhnuté väzy), Filip Kiss (choroba) a Jakub Sylvestr (Slovan Bratislava, na vyžiadanie klubu si zostáva plniť povinnosti u "belasých") nahradila štvorica Martin Chudý (FC Nitra), František Kubík (HFK Prievidza), Štefan Gazda (Marila Příbram/ČR) a Michal Babic (MFK Ružomberok). "Napriek spomenutým korektúram v kádri je náš cieľ na Cypre jednoznačný - vybojovať si postup do druhej fázy tejto kvalifikácie majstrovstiev Európy. K najväčším favoritom na prvenstvo bude podľa môjho názoru patriť Rakúsko. Ďalej sa budú chcieť určite kvalifikovať aj domáci Cyperčania, ja im v tom určite nebudem brániť, ale nesmie to byť na náš úkor," uviedol Bohumil Andrejko, ktorý sa bude spoliehať najmä na legionárov. Futbalistov pôsobiacich v zahraničných kluboch má kouč slovenskej devätnástky v nominácii sedem, sú nimi Vladimír Weiss (Manchester City/Angl.), Miloš Šupák (1. FC Norimberg/Nem.), Miroslav Stoch (FC Chelsea/Angl.), Róbert Ujčík (Derby County/Angl.), Andrej Rendla (Twente Enschede/Hol.), Tomáš Mrva (Bröndby IF/Dán.) a Štefan Gazda (Marila Příbram/ČR).

Výprava SR "19" odletela na Afroditin ostrov v piatok 26. októbra po linke Viedeň - Larnaka, odkiaľ sa presunula do svojho dočasného sídla - Pafosu. "V nedeľu sa k mužstvu pridala avizovaná trojica Weiss, Ujčík a Rendla, takže sme už v plnom počte. Chlapci sú zdravotne v poriadku a pripravení podať čo najlepší výkon. Na Cypre je aktuálne slnečné počasie, teplomer ukazuje približne 26 stupňov Celzia. Trénovali sme v sobotu i nedeľu, poslednú tréningovú jednotku absolvujú moji zverenci v pondelok popoludní. Dôležitý bude vstup do turnaja, v utorok proti domácemu výberu určite nechceme prehrať," dodal z Pafosu pre agentúru SITA hlavný tréner Bohumil Andrejko.

Prvýkrát v histórii sa do I. kvalifikačnej fázy zapojí (okrem usporiadateľa - Českej republiky) všetkých zostávajúcich 52 reprezentačných tímov z členských krajín Európskej futbalovej únie (UEFA). V doterajšom systéme mali tri krajiny s najvyšším koeficientom na úvod voľno a zapojili sa až do II. fázy kvalifikácie, tzv. Elite. Do tej aktuálne postúpia z 13 štvorčlenných skupín prvé dva tímy, zvyšné dve miesta majú rezervované dve najlepšie družstvá z tretích priečok. Dvadsaťosem krajín potom vytvorí sedem štvorčlenných skupín, z ktorých si len víťazi zabezpečia účasť na budúcoročnom júnovom finálovom turnaji v Česku (organizátor má účasť vopred zabezpečenú).

Program stretnutí 10. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na záverečný turnaj ME 2008 vo futbale hráčov do 19 rokov (hrá sa v dňoch 30. októbra - 4. novembra 2007 na Cypre v strediskách Pafos a Geroskipou, všetky zápasy sa začínajú o 14.30 h miestneho času, t. j. 13.30 h SEČ):

Utorok, 30. októbra:

Pafos: Rakúsko - Severné Írsko, rozhoduje Blom (Hol.)

Geroskipou: Slovensko - Cyprus, rozhoduje De Marco (Tal.)

Štvrtok, 1. novembra:

Pafos: Rakúsko - Cyprus, rozhoduje Banari (Mold.)

Pafos: Severné Írsko - Slovensko, rozhoduje Blom (Hol.)

Nedeľa, 4. novembra:

Geroskipou: Slovensko - Rakúsko, rozhoduje De Marco (Tal.)

Pafos: Cyprus - Severné Írsko, rozhoduje Banari (Mold.)

Aktualizovaná osemnásťčlenná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov na stretnutia 10. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2008 (hrá sa v dňoch 30. októbra - 4. novembra 2007):

Brankári: Martin Dúbravka (MŠK Žilina), Martin Chudý (FC Nitra)

Hráči v poli: Vladimír Weiss (Manchester City/Angl.), Miloš Šupák (1. FC Norimberg/Nem.), Miroslav Stoch (FC Chelsea/Angl.), Róbert Ujčík (Derby County/Angl.), Andrej Rendla (Twente Enschede/Hol.), Tomáš Mrva (Bröndby IF/Dán.), Štefan Gazda (Marila Příbram/ČR), Tomáš Hanzel, Ivan Cíferský (obaja Spartak Trnava), Martin Boszorád (FC Nitra), Ľuboš Chmelík (ZTS Dubnica), Maroš Schustrík, Csaba Kovács (obaja Slovan Bratislava), Timon Dobias (MFK Košice), Michal Babic (MFK Ružomberok), František Kubík (HFK Prievidza).

Realizačný tím:

hlavný vedúci: Jozef Kriš

tréner: Bohumil Andrejko

asistenti: Jaroslav Rybár, Jozef Majoroš

tréner brankárov: Miroslav Mentel

lekár: Jozef Kubašovský

masér: Peter Hečko

technický vedúci: Michal Lavrinčík

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Martikán s pekinským sústredením spokojný
<< predchádzajúci článok
Bondra ukončil kariéru a stal sa GM hokejovej reprezentácie SR

SR"19" na turnaji kvalifikácie ME 2008 na Cypre, cieľom postup - diskusné fórum čitateľov