Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

SR má v rámci EÚ na rok 2019 viacero priorít, medzi nimi aj voľbyPre Slovensko budú v kontexte pracovného programu Európskej komisie na rok 2019 prioritou napríklad iniciatívy v oblasti dohody na novom viacročnom finančnom rámci ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 15. mája (TASR) - Pre Slovensko budú v kontexte pracovného programu Európskej komisie na rok 2019 prioritou napríklad iniciatívy v oblasti dohody na novom viacročnom finančnom rámci alebo dobudovanie energetickej únie. Vyplýva to z výročnej správy o členstve SR v EÚ, ktorú v stredu odobril parlament.


Medzi ďalšie priority patrí akčný plán pre obehové hospodárstvo, dobudovanie hospodárskej a menovej únie, jednotného digitálneho trhu a bezpečnostnej únie. Pre Slovensko budú tiež podľa materiálu dôležité doriešenie zdaňovania v digitálnom hospodárstve alebo iniciatívy v oblasti potravinového dodávateľského reťazca v EÚ, mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany či komunikácie s občanmi.

Dominantnou témou podľa rezortu diplomacie, ktorý materiál poslancom národnej rady predložil, v roku 2019 ostanú aj odchod Spojeného kráľovstva z EÚ a májové voľby do Európskeho parlamentu. "Výzvou pre SR bude zvýšenie volebnej účasti vo voľbách do EP, ktorá patrí dlhodobo k najnižším v rámci EÚ," konštatoval v tejto súvislosti rezort.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lehota na vrátenie nadmerného odpočtu sa neskráti
<< predchádzajúci článok
Škripek: Poslanci EP budú musieť riešiť otázku klimatických utečencov

SR má v rámci EÚ na rok 2019 viacero priorít, medzi nimi aj voľby - diskusné fórum čitateľov