24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

25. februára 2010

SR - Švédsko: Bezgólová I. tretina a II. tretina 2:3

Slovenskí hokejoví reprezentanti hrajú po I. tretine stredajšieho štvrťfinálového stretnutia olympijského turnaja vo Vancouveri so Švédskom nerozhodne bez gólov 0:0. ...

Miroslav Šatan

Foto: SITAVANCOUVER 25. februára (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejoví reprezentanti hrajú po I. tretine stredajšieho štvrťfinálového stretnutia olympijského turnaja vo Vancouveri so Švédskom nerozhodne bez gólov 0:0. Slováci boli počas úvodnej dvadsaťminútovky aktívnejším tímom, ani počas troch presilových hier sa však nedokázali presadiť.
Ak zverenci trénera Jána Filca postúpia do semifinále, ich súperom bude Kanada, ktorá v podvečernom megašlágri štvrťfinálového programu zdolala Rusko jednoznačne 7:3. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria USA a Fínsko, ktorí v stredu vyradili Švajčiarov, resp. Čechov.

Výsledok:
Štvrťfinále:
Švédsko - Slovensko 0:0 po I. tretine
Rozhodujú: McCreary (Kan.), Ronn (Fín.) - Feola (USA), Morin (Kan.)
Švédsko: Lundqvist - Enström, Öhlund, Kronwall, Lidström, Magnus Johansson, Tallinder, D. Murray, Oduya - Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin - Hornqvist, Zetterberg, P. Forsberg - Alfredsson, Bäckström, L. Eriksson - Franzén, Pahlsson
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, T. Kopecký - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Šatan, Handzuš, Zedník - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa.

Štvrťfinále - Švédsko - Slovensko - II. tretina, zostavy

Slovenskí hokejoví reprezentanti vyhrávajú po II. tretine stredajšieho štvrťfinálového stretnutia olympijského turnaja vo Vancouveri nad favorizovaným Švédskom 3:2 (0:0, 3:2). Po bezgólovej úvodnej časti, v ktorej boli Slováci mierne aktívnejším tímom, "tri korunky" v druhej tretine pridali. Skóre však otvoril v 28. min v presilovej hre Marián Gáborík a o 37 sekúnd zvýšil Andrej Sekera už na 2:0 pre Slovensko. Aj Švédom sa podarilo dosiahnuť dva presné zásahy v rozpätí 37 sekúnd, keď sa presadili Patric Hörnqvist a Henrik Zetterberg. V 40. min využili Slováci ďalšiu početnú výhodu zásluhou presnej strely Pavla Demitru a opäť sa ujali vedenia.

HOKEJ-ZOH: Slováci zdolali Švédov 4:3 a postúpili do semifinále

Ak zverenci trénera Jána Filca dotiahnu tento duel do víťazného konca a postúpia do semifinále, ich súperom bude Kanada, ktorá v podvečernom megašlágri štvrťfinálového programu zdolala Rusko jednoznačne 7:3. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria USA a Fínsko, ktorí v stredu vyradili Švajčiarov, resp. Čechov.

Výsledok:
Švédsko - Slovensko 2:3 po II. tretine (0:0, 2:3)
Góly: 34. Hörnqvist (Forsberg), 35. Zetterberg (Enström) - 28. Gáborík (Marián Hossa, Demitra), 29. Sekera (Zedník, Pálffy), 40. Demitra (Chára, Marián Hossa).

Švédsko: Lundqvist - Enström, Öhlund, Kronwall, Lidström, Magnus Johansson, Tallinder, D. Murray, Oduya - Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin - Hörnqvist, Zetterberg, P. Forsberg - Alfredsson, Bäckström, L. Eriksson - Franzén, Pahlsson