26. mája 2012

Srbskí tenisti získali trofej na Svetovom pohári

Srbskí tenisti sa stali víťazmi finále 35. ročníka Power Horse Svetového pohára reprezentačných tímov mužov pod hlavičkou ATP v nemeckom Düsseldorfe (20. - 26. mája, dotácia 800 000 eur, antuka). ...

tenis DÜSSELDORF 26. mája (WEBNOVINY) - Srbskí tenisti sa stali víťazmi finále 35. ročníka Power Horse Svetového pohára reprezentačných tímov mužov pod hlavičkou ATP v nemeckom Düsseldorfe (20. - 26. mája, dotácia 800 000 eur, antuka). Srbi vyhrali nad Čechmi 3:0.

V dramatickom prvom stretnutí dvojhry zvíťazil Janko Tipsarevič nad Tomášom Berdychom 7:6 (8), 7:5 a prerušil tým sériu troch prehier v rade s aktuálnou svetovou sedmičkou. Následne si Viktor Troicki poradil s Radkom Štěpánkom 2:6, 6:4, 6:3 a získal rozhodujúci druhý bod. V záverečnej štvorhre si dvojica Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič poradila s duom Tomáš Berdych, František Čermák hladko 6:3, 6:1.

Srbsko triumfovalo na Svetovom pohári reprezentačných tímov mužov druhýkrát, prvé celkové víťazstvo z tohto podujatia dosiahlo v roku 2009.

Sobotňajšie výsledky finálového zápasu:

Česko - Srbsko 0:3 - Srbsko sa stalo víťazom Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov mužov pod hlavičkou ATP
Tomáš Berdych - Janko Tipsarevič 5:7, 6:7 (8)
Radek Štěpánek - Viktor Troicki 6:2, 4:6, 3:6
Tomáš Berdych, František Čermák - Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič 3:6, 1:6