Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2007

Srbsko má novú vláduSrbský parlament schválil v utorok novú koaličnú vládu. 133 z 244 prítomných poslancov vyjadrilo podporu navrhovanej vláde staronového premiéra Vojislava Koštunicu len pár minút pred vypršaním ...Zdieľať

BELEHRAD 16. mája (WEBNOVINY) - Srbský parlament schválil v utorok novú koaličnú vládu. 133 z 244 prítomných poslancov vyjadrilo podporu navrhovanej vláde staronového premiéra Vojislava Koštunicu len pár minút pred vypršaním ústavnej lehoty v utorok o polnoci. 106 poslancov hlasovalo proti. Od novej srbskej vlády sa očakáva, že dovedie Srbsko do Európskej únie a zároveň zabráni osamostatneniu sa Kosova.

Tri srbské proreformné strany - proeurópska Demokratická strana (DS), umiernená nacionalistická Demokratická strana Srbska (DSS) a neoliberálna strana G17 Plus - sa v piatok na poslednú chvíľu dohodli na vytvorení koaličnej vlády pod vedením odchádzajúceho premiéra Koštunicu. Blok demokratických strán sa o zostavenie novej vlády pokúšal od januárových volieb, ktoré síce vyhrala Srbská radikálna strana (SRS), ale nezískala dostatočný počet mandátov na vytvorenie vlády. V prípade, že by poslanci v utorok do polnoci novú vládu neschválili, prezident Boris Tadič by bol podľa ústavy nútený vyhlásiť predčasné voľby.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči zarobia viac
<< predchádzajúci článok
Košicami sa prehnala veterná smršť

Srbsko má novú vládu - diskusné fórum čitateľov