Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2013

Srbský súd prepustil magnáta po zaplatení kaucie 12 miliónov eurSrbský súd dnes prepustil z väzby jedného z najbohatších mužov na Balkáne Miroslava Miškoviča, ktorý je stíhaný pre podvod a daňové úniky. Stalo sa tak po tom, ako zaplatil kauciu ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto
Belehrad 23. júla (TASR) - Srbský súd dnes prepustil z väzby jedného z najbohatších mužov na Balkáne Miroslava Miškoviča, ktorý je stíhaný pre podvod a daňové úniky. Stalo sa tak po tom, ako zaplatil kauciu 12 miliónov eur, informovala agentúra Reuters.


Miškoviča v máji obvinili v súvislosti so spornou privatizáciou spred desiatich rokov zo zneužitia úradu a daňového úniku. Spoločne so synom Markom a deviatimi ďalšími ľuďmi mali v rokoch 2005-2010 spreneveriť 25 miliónov eur zo sprivatizovanej cestárskej spoločnosti, ktorá následne zbankrotovala.

Miškovičova spoločnosť Delta Holding, ktorá zamestnáva na Balkáne vyše 7000 ľudí a v roku 2011 mala obrat 1,4 miliardy eur, opakovane poprela, že by porušil zákon.

Miškovič si vybudoval svoju firmu počas krvavého rozpadu bývalej Juhoslávie v 90. rokoch a prosperoval za vlády reformátorov, ktorí sa dostali k moci v Srbsku po zvrhnutí Slobodana Miloševiča v roku 2000, teraz sú však v opozícii.

Miškoviča zatkli vlani v decembri pri záťahu proti organizovanému zločinu a korupcii, ktorý bol súčasťou snáh krajiny zlepšiť si imidž, keďže chce vstúpiť do Európskej únie.

Súd dnes potvrdil, že spoločnosť uhradila za 68-ročného Miškoviča vôbec najvyššiu kauciu, aká bola kedy v Srbsku stanovená. Súd mu nariadil, aby odovzdal pas a neopúšťal Belehrad.

Jeho advokát Zdenko Tomanovič povedal novinárom, že jeho klient sa zaviazal hlásiť sa súdu každý mesiac.

Nie je známe, kedy by sa mal začať procese s Miškovičom. V prípade uznania viny mu hrozí až desaťročné väzenie.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exšéfka Nečasovho kabinetu Nagyová môže prísť o prácu i odstupné
<< predchádzajúci článok
V Štajersku sa utopila česká prostitútka