Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. decembra 2006

SRo od konca januára s novou programovou štruktúrouSlovenský rozhlas (SRo) zmení 29. januára programovú štruktúru na svojich okruhoch. Ako pre agentúru SITA povedal programový riaditeľ SRo Ľuboš Machaj, napríklad Rádio Slovensko spustí novú ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský rozhlas (SRo) zmení 29. januára programovú štruktúru na svojich okruhoch. Ako pre agentúru SITA povedal programový riaditeľ SRo Ľuboš Machaj, napríklad Rádio Slovensko spustí novú zvukovú grafiku a niektoré jeho programy sa presunú do optimálnejších vysielacích časov. Rádio Regina začne vysielať ako samostatný 24-hodinový vysielací okruh s vlastným spravodajstvom. Nová vysielacia štruktúra prinesie na Rádiu Devín väčší dôraz na hudbu rôznych žánrov, podporí sa najmä vážna hudba a uvádzanie menšinových žánrov, kde sa podľa Machaja zvýši pomer menšinových hudobných žánrov o približne 10 percent. Na Rádiu FM čaká poslucháčov alternatívna hudba, ktorú neponúkajú iné okruhy SRo. Každý okruh by mal byť podľa Machaja verejnoprávnou alternatívou toho, čo vysielajú komerčné rádiá. Na Rádiu Slovensko by to mal byť rozsah, rýchlosť a kvalita spravodajstva, na Regine hudobné formáty a informácie o dianí v najbližšom okolí, na Devíne vážna a alternatívna hudba, literatúra a dramatické diela a na Rádiu FM zas alternatívna hudba určená mladšiemu poslucháčovi. Programovú štruktúru schválila výkonná rada SRo 18. decembra a Rozhlasová rada by o nej mala diskutovať koncom januára. Rada sa k nej vyjadrí, nie je však v jej právomoci štruktúru schváliť alebo odmietnuť.

Nová programová štruktúra SRo vychádza z programového konceptu, ktorý ako súčasť rozpočtu SRo na rok 2007 schválila Rozhlasová rada 13. decembra. Základný rozdiel nového konceptu oproti minulosti je podľa Machaja v tom, že niektoré okruhy, konkrétne Rádio Regina, sa výrazne posilnili. Vznikli tak dva rovnocenné plnoformátové okruhy SRo - Rádio Slovensko a Rádio Regina. Tieto dva okruhy budú zamerané na najväčší okruh poslucháčov - Rádio Slovensko na informačné a publicistické relácie a Regina najmä na informácie lokálneho charakteru. Regina by mala osloviť hlavne starších poslucháčov a tých, ktorí majú radi napríklad dychovú a ľudovú hudbu. Rádio Devín a Rádio FM prinesú viac hudby než slova. Machaj ich chápe ako alternatívne doplnkové okruhy. Ako ďalej konštatoval, Rádio Patria opäť vzniklo ako samostatný 24-hodinový okruh, ktorý bude vysielať na stredných vlnách. Na tomto okruhu sa podľa Machaja po novom strieda národnostno-etnické vysielanie v rusínskom, ukrajinskom, rómskom, českom, poľskom a nemeckom jazyku s vysielaním redakcie maďarského vysielania. Pričom viac priestoru ako doteraz dostalo národnostno-etnické vysielanie. Programy venované menšinám a etnikám už bude vysielať len Patria, ich vysielanie na Regine sa tak definitívne ruší.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pokojné sviatky na železnici narušil bombový anonym
<< predchádzajúci článok
Dóm rekonštruujú vďaka príspevku KSK a eurofondom