Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

11. júla 2020

Stály zákazník nechal obsluhe v reštaurácii poriadne štedré prepitné za prácu počas pandémie


Tagy: prepitné

Stály zákazník nechal zamestnancom reštaurácie v americkom New Jersey prepitné tisíc dolárov (v prepočte takmer 890 eur) ako vďaku za ich prácu počas pandémie. Majiteľ podniku Arnold Teixeira ...Zdieľať
gettyimages 924554850 676x451 11.7.2020  - Stály zákazník nechal zamestnancom reštaurácie v americkom New Jersey prepitné tisíc dolárov (v prepočte takmer 890 eur) ako vďaku za ich prácu počas pandémie.


Majiteľ podniku Arnold Teixeira pre CNN uviedol, že muž navštevuje reštauráciu od roku 2001 a nechcel zverejniť jeho identitu.

Zamestnanci sa rozplakali


"Zákazník sa najedol spolu s rodinou a bez slova odišli. Keď sa čašníčka pozrela na prepitné, rozplakala sa. Potom to videl ďalší člen môjho tímu a tiež sa rozplakal. Keď som ich videl, nemohol som si pomôcť a rozplakal som sa tiež. Bolo to naozaj veľmi emocionálne, pretože toto sú pre nás skutočne náročné časy," vyjadril sa.

Nemenovaný zákazník reštaurácie The Starving Artist tiež zanechal odkaz. "Ďakujeme vám veľmi pekne za to, že pracujete aj v týchto zlých časoch. Sme vám vďační za vaše chutné jedlo, milé úsmevy a úžasnú atmosféru. Chceme, aby ste vedeli, že si vás všetkých veľmi ceníme. Bez The Starving Artist by to nebolo to pravé leto," napísal s prosbou, aby peniaze rozdelili spravodlivo medzi všetkých zamestnancov.

Majiteľ si nič nenechal


Teixeira tak aj urobil a sumu rozdelil na sedem častí. On sám si nenechal nič. Majiteľ uviedol, že reštauráciu musel v marci zatvoriť a nebol si istý, či bude môcť aj naďalej fungovať.

"Situácia sa zhoršila až tak, že som sa pripravoval na možnosť, že už neotvorime. Nezarábame ani polovicu oproti bežnej letnej sezóne. Toto prepitné obnovilo našu vieru v ľudskosť. Vďaka tomu opäť cítime zadosťučinenie za to, čo robíme," uzavrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stály zákazník nechal obsluhe v reštaurácii poriadne štedré prepitné za prácu počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: prepitné
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neowise: Po desaťročí je na oblohe kométa, ktorú je vidieť voľným okom. Oplatí sa pre ňu privstať.
<< predchádzajúci článok
Vesmírna sieť pre širokopásmový internet ožíva, Indovia a britská vláda kúpia OneWeb

Stály zákazník nechal obsluhe v reštaurácii poriadne štedré prepitné za prácu počas pandémie - diskusné fórum čitateľov