Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. októbra 2022

Staré divadlo Karola Spišáka uvedie premiéru inscenácie Medveď WojtekPodľa tvorcov je hlavnou témou inscenácie ľudskosť.Zdieľať
Staré divadlo Karola Spišáka uvedie premiéru inscenácie Medveď Wojtek

Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) v Nitre uvedie premiéru inscenácie Medveď Wojtek. Príbeh malého medvieďaťa uvedie divadlo po prvý raz 4. novembra v Kultúrnom dome v Šali.


Ako informovali tvorcovia, hra je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré do knižnej podoby zachytil poľský autor Wiesław A. Lasocki v knihe Wojtek spod Monte Cassino. "Rozpráva príbeh o vojakoch 22. čaty 2. poľskej armády, ktorí sa počas výcviku v Iráne ujali osiroteného medvieďaťa a precestovali s ním takmer celý stredný východ. Nakoniec s ním bojovali aj v jednej z najväčších bitiek druhej svetovej vojny, v bitke o Monte Cassino," uviedlo SDKS.

Podľa tvorcov je hlavnou témou inscenácie ľudskosť. "V kombinácii s pútavým príbehom, rukopisom mladého talentovaného režiséra, výnimočnej scénografie a využitia postupov divadla objektu dáva predpoklad na vznik kvalitnej inscenácie, ktorá môže osloviť aj náročnejšie publikum. Určená je deťom od desať rokov, ktoré vtiahne do javiskovej reality a pomôže im prežiť novú skúsenosť," doplnilo SDKS.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európa bude môcť budúci týždeň pozorovať čiastočné zatmenia Slnka
<< predchádzajúci článok
Šupky od zemiakov nepatria do koša, je možné ich ešte efektívne použiť v domácnosti alebo na záhrade