21. marca 2010

Starostov gól načal Ufu

V nedeľňajších zápasoch play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár sa v semifinálových stretnutiach Východnej konferencie tešili obaja Slováci, ktorí ...

MAGNITOGORSK 21. marca (WEBNOVINY) - V nedeľňajších zápasoch play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár sa v semifinálových stretnutiach Východnej konferencie tešili obaja Slováci, ktorí boli v hre. Kazaň v zostave s útočníkom Romanom Kukumbergom zvíťazila aj v druhom zápase v Magnitogorsku a ak zvíťazí v oboch nasledujúcich zápasoch na domácom ľade, bude sa tešiť z postupu do Konferenčného finále.
Útočník Nižnekamska Tomáš Starosta načal favorizovanú Ufu gólom z presilovej hry už v 9. min, v druhej tretine Grigorenko vyrovnal. Nakoniec sa rozhodovalo až v druhom predĺžení, keď 19 s po jeho začiatku vybojoval prekvapujúce víťazstvo hostí rozhodujúcim gólom Jakucenia.

Výsledky nedeľňajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy - súhrn:

Východná konferencia - semifinále (prvé zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá):
Metallurg Magnitogorsk - Ak Bars Kazaň 2:3 (0:0, 0:1, 2:2) - stav série 0:2
Salavat Julajev Ufa - Neftechimik Nižnekamsk 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) - stav série 1:1