Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júna 2012

Starostu Luníka IX prepustili z väzby po štyroch mesiacochPo takmer štyroch mesiacoch strávených vo vyšetrovacej väzbe sa starosta košickej mestskej časti Luník IX Dionýz S. vracia do úradu. Ako vo štvrtok informoval košický krajský prokurátor ...Zdieľať
lunik ix KOŠICE 7. júna (WEBNOVINY) – Po takmer štyroch mesiacoch strávených vo vyšetrovacej väzbe sa starosta košickej mestskej časti Luník IX Dionýz S. vracia do úradu.


Ako vo štvrtok informoval košický krajský prokurátor Milan Filičko, Okresný súd Košice-okolie 5. júna rozhodoval o žiadosti obvineného Dionýza S. o prepustení z väzby na slobodu.

„Súd rozhodol o tom, že prepúšťa obvineného z väzby na slobodu s tým, že prijíma jeho písomný sľub ako náhradu väzby. Zároveň mu uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi a súdu každú zmenu miesta pobytu. Súčasne súd uložil obvinenému zákaz konzumovať omamné a psychotropné látky,“ uviedol Filičko. Dodal, že obvinený ako aj prokurátor sa vzdali práva podať sťažnosť a tak uznesenie súdu nadobudlo právoplatnosť.

Ako informoval Filičko, trestné stíhanie obvineného naďalej pokračuje na slobode. V danom prípade išlo o dôvod väzby z obavy, že bude pokračovať v trestnej činnosti. Túto obavu, resp. tento dôvod väzby súd svojim rozhodnutím nahradil vyššie uvedeným sľubom obvineného. Ďalší obvinený Gustáv G. je vo väzbe.

„Obvinení Dionýz S. a Gustáv G. sú stíhaní za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vo veci prebieha ďalej vyšetrovanie, takže obžaloba zatiaľ podaná nebola,“ uviedol Filičko. Doplnil, že vo veci sú stíhané aj ďalšie dve osoby Andrea D. a Alexandra H.

Podľa Filička, starosta Luníka IX má na krku aj staršie trestné veci. Za prečin neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu mu bol uložený trest 15 mesiacov na skúšobnú lehotu 24 mesiacov. Po podaní odporu proti trestnému rozkazu v júni 2011 súd zatiaľ nekonal.

V ďalšej trestnej veci, kde je stíhaný Dionýz S. spolu s Kristínou S., ide o neoprávnený zásah do práva domu, konkrétne nerešpektovanie uznesenia súdu o vyprataní bytu. Vyšetrovanie bolo ukončené v máji 2012, prokurátor začal konanie o dohode o vine a treste.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turnaj French Open na privátnom cloude od IBM
<< predchádzajúci článok
Ôsmim drogovým gangstrom vymerali dokopy 68 rokov

Starostu Luníka IX prepustili z väzby po štyroch mesiacoch - diskusné fórum čitateľov