Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2012

Staršie ženy prepadával 20-ročný stredoškolákObvinenie pre zločin lúpeže a prečin krádeže má na krku 20-ročný muž z Popradu, študent strednej školy vo Svite. Mladíka podozrievajú, že stojí za prepadmi žien bez sprievodu vo ...Zdieľať
policia BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Obvinenie pre zločin lúpeže a prečin krádeže má na krku 20-ročný muž z Popradu, študent strednej školy vo Svite.


Mladíka podozrievajú, že stojí za prepadmi žien bez sprievodu vo veku 50 až 60 rokov z 15. januára v Poprade. Páchateľ tam okolo 6:15 prepadol na sídlisku Juh 50-ročnú ženu.

Na chodníku medzi základnou a materskou školou najprv začal na ženu kričať, aby mu dala svoju kabelku a peniaze.

Ťahal ju za kabelku, no žena sa bránila. Keď sa napokon páchateľovi nedarilo zmocniť kabelky, sotil do ženy a tá spadla. Obvinenému sa podarilo vytrhnúť jej kabelku a utiekol. Z kabelky vybral peňaženku, ktorú si nechal a kabelku zahodil. V peňaženke mala poškodená peniaze, bankomatovú kartu a preukaz poistenca. Pri lúpeži utrpela drobné zranenie, ktoré si nevyžiadalo lekárske ošetrenie.

Škodu predbežne vyčíslili na 65 eur. Po zadržaní a vznesení obvinenia umiestnili Popradčana do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Pri vyšetrovaní tohto prípadu policajti zistili, že obvinený je podozrivý aj v ďalších troch podobných prípadoch z 15. januára. Najprv o 8:10 na Jesennej ulici v Poprade zrejme využil nepozornosť ženy kráčajúcej po chodníku a z pravej ruky jej vytrhol kabelku. Krádežou jej spôsobil škodu približne 112 eur.

Toho istého dňa okolo 20:15 na Moyzesovej ulici za jedným z obchodných domov využil nepozornosť staršej ženy a z pravej ruky jej vytrhol kabelku. Škodu vyčíslili na 89 eur. Prvého skutku sa však dopustil zrejme už 7. januára na sídlisku Juh III v Poprade, kde okolo 6:00 strhol kabelku žene, ktorá išla po chodníku a spôsobil jej škodu za 70 eur. Agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Bratislavou sa prehnala zriedkavá zimná búrka
<< predchádzajúci článok
Vo väzení v Hondurase horelo. Požiar zabil asi 272 ľudí

Staršie ženy prepadával 20-ročný stredoškolák - diskusné fórum čitateľov

stredoškolák15.2. 22:32:56