Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. januára 2021

Šťastlivec z Michiganu vyhral tretí najvyšší jackpot v histórii amerických lotériíV americkom štáte Michigan vyhral neznámy šťastlivec jackpot vo výške 1,05 miliardy dolárov (takmer 864 miliónov eur), čo je tretia najvyššia výhra v histórii amerických lotérií. Výherný tiket bol ...Zdieľať
lottery_jackpots_25852 bbd9c931667a4b5ebc94765d502970f6 676x451 24.1.2021  - V americkom štáte Michigan vyhral neznámy šťastlivec jackpot vo výške 1,05 miliardy dolárov (takmer 864 miliónov eur), čo je tretia najvyššia výhra v histórii amerických lotérií. Výherný tiket bol zakúpený v obchode Kroger na detroitskom predmestí Novi.


Gigantická výhra v lotérii Mega Millions sa zrodila iba niekoľko dní po tom, ako niekto v štáte Maryland uhádol všetky čísla v lotérii Powerball a získal jackpot 731,1 milióna dolárov (asi 601 miliónov eur).

Výherca astronomickej sumy má dve možnosti, ako si nechať vyplatiť výhru. Ak sa rozhodne pre vyplácanie v 30 ročných splátkach, dostane postupne celú sumu 1,05 miliardy dolárov.

Avšak, v prípade, že bude chcieť vyplatenie celej výhry naraz, dostane „iba“ 776,6 milióna dolárov pred zdanením, čo v čistom vychádza približne 557 miliónov dolárov. Podľa štatistík si väčšina výhercov napriek tomu vyberie vyplatenie celej sumy naraz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šťastlivec z Michiganu vyhral tretí najvyšší jackpot v histórii amerických lotérií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ocenenie Biela vrana získala študentská iniciatíva „Za našu FIIT“, cenu dostal aj vedec, sudca a manželia
<< predchádzajúci článok
Janko Borodáč sa dočkal, príde za divákmi

Šťastlivec z Michiganu vyhral tretí najvyšší jackpot v histórii amerických lotérií - diskusné fórum čitateľov