Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. septembra 2011

Strauss-Kahn sa vrátil do FrancúzskaBývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn sa v nedeľu prvýkrát od svojho zadržania v New Yorku vrátil do rodného Francúzska. Socialistický politik pristál na parížskom ...Zdieľať
kahn PARÍŽ 4. septembra (WEBNOVINY) - Bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn sa v nedeľu prvýkrát od svojho zadržania v New Yorku vrátil do rodného Francúzska. Socialistický politik pristál na parížskom letisku Charlesa de Gaulla spoločne s manželkou. Obaja sa pri vystupovaní z lietadla usmievali, na otázky reportérov však neodpovedali.

Americký súd ešte koncom augusta stiahol všetky obvinenia voči bývalému šéfovi MMF v prípade sexuálneho zneužitia hotelovej chyžnej. Vyhovel tak žiadosti prokuratúry, ktorá o stiahnutie obvinení požiadala. Dôvodom bola nedostatočná vierohodnosť tvrdení poškodenej a zároveň jedinej svedkyne Nafissaty Diallovej. Tá v uplynulých dňoch v iných záležitostiach opakovane klamala a k priebehu udalosti poskytla protichodné výpovede. Strauss-Kahn sa mal sexuálneho deliktu dopustiť na chyžnej v newyorskom hoteli 14. mája. Všetky obvinenia od začiatku odmietal a tvrdil, že ide o politický útok na jeho osobu s cieľom zdiskreditovať ho pred budúcoročnými francúzskymi prezidentskými voľbami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MMF schválil uvoľnenie ďalších prostriedkov pre Írsko
<< predchádzajúci článok
V USA od začiatku roka skrachovalo už 70 bánk

Strauss-Kahn sa vrátil do Francúzska - diskusné fórum čitateľov