Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. septembra 2023

Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video)Streľba v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte v holandskom meste Rotterdam si vo štvrtok vyžiadala dvoch mŕtvych a zranenie 14-ročného dievčaťa. Informovala o tom polícia. Strieľal aj založil ...Zdieľať
netherlands_shooting_08627 676x451 28.9.2023 (SITA.sk) - Streľba v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte v holandskom meste Rotterdam si vo štvrtok vyžiadala dvoch mŕtvych a zranenie 14-ročného dievčaťa. Informovala o tom polícia.

Strieľal aj založil požiare


Podozrivého zatkli. V Erazmovom zdravotníckom centre aj neďalekom byte tiež podľa úradov založil požiare.

Holandská polícia najprv uviedla, že muž oblečený vo vojenskom odeve spustil paľbu ručnou zbraňou v triede v univerzitnej nemocnici a zranil jedného človeka. Tiež hlásila streľbu v neďalekom dome.


Motív streľby vyšetrujú


Šéf miestnej polície Fred Westerbeke novinárom povedal, že strelcom bol 32-ročný študent z Rotterdamu. V byte zastrelil 39-ročnú ženu a vážne zranil jej 14-ročnú dcéru.

V Erazmovom zdravotníckom centre zastrelil 46-ročného muža. Podozrivého zatkli v nemocnici. Motív streľby zatiaľ vyšetrujú.


Zdroj: SITA.sk - Streľba v Rotterdame si vyžiadala mŕtvych, muž spustil paľbu v univerzitnej nemocnici a neďalekom byte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minimálna hodnota gastrolístka sa zvyšuje, štátni zamestnanci si prilepšia o niečo viac
<< predchádzajúci článok
Členské štáty EÚ odsúhlasili predĺženie dočasnej ochrany pre ľudí utekajúcich pred ruskou agresiou