Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2020

Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, podozrivého páchateľa našli mŕtveho (video)V nemeckom meste Hanau zomrelo počas streľby v dvoch takzvaných shisha baroch osem ľudí. Prvý prípad sa stal približne o 22:00 tamojšieho času. Z miesta videli odchádzať čierne auto. Ďalších päť osôb je ...Zdieľať
policia 676x451 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - V nemeckom meste Hanau zomrelo počas streľby v dvoch takzvaných shisha baroch osem ľudí. Prvý prípad sa stal približne o 22:00 tamojšieho času. Z miesta videli odchádzať čierne auto. Ďalších päť osôb je zranených. Polícia vo štvrtok ráno informovala, že podozrivého páchateľa našli mŕtveho v jeho byte, kde bolo aj ďalšie telo.


Polícia predtým uzavrela oblasť a do pátrania zapojila aj helikoptéru. V krátkej správe nezverejnili žiadne informácie o obetiach a dodali, že motív činov nie je známy. V prvom bare s vodnými fajkami zomreli traja ľudia a jedna osoba utrpela vážne zranenia. V druhom páchateľ zabil päť ľudí. Neskôr sa počet obetí incidentu na týchto dvoch miestach zvýšil ešte o jednu osobu.

Starosta mesta Claus Kaminsky pre noviny Bild uviedol, že mesto "zažilo strašný večer, na ktorý budú spomínať so smútkom". Hanau sa nachádza približne 20 kilometrov východne od Frankfurtu a žije v ňom zhruba stotisíc obyvateľov.

Nemecká tlačová agentúra dpa informovala, že tamojším policajtom prišli pomôcť aj kolegovia zo susedného Bavorska.
Zdroj: Webnoviny.sk - Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, podozrivého páchateľa našli mŕtveho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
(naživo) Pokračuje mimoriadna schôdza o sociálnych opatreniach. Schôdzu sa podarilo otvoriť
<< predchádzajúci článok
Pred tridsiatimi rokmi predniesol v americkom Kongrese svoj pamätný prejav Václav Havel

Streľbu v nemeckých baroch neprežilo deväť ľudí, podozrivého páchateľa našli mŕtveho (video) - diskusné fórum čitateľov