22. septembra 2010

Stroj Chelsea sa zasekol na Newcastli United

Futbalisti úradujúceho anglického ligového šampióna FC Chelsea prvýkrát v novom súťažnom ročníku zaváhali. Zverenci trénera Carla Ancelottiho našli po piatich víťazstvách v ...

futbal Foto: SITA/AP

LONDÝN 22. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho anglického ligového šampióna FC Chelsea prvýkrát v novom súťažnom ročníku zaváhali. Zverenci trénera Carla Ancelottiho našli po piatich víťazstvách v Premier League 2010/2011 (skóre 21:1, pozn.) a triumfe 4:1 v zápase 1. kola F-skupiny Ligy majstrov na pôde slovenského šampióna MŠK Žilina premožiteľa v Newcastli United. "Straky" vyhrali v stredu v rámci 3. kola Anglického ligového pohára - Carling Cupu na Stamford Bridge v nesmierne dramatickom a zaujímavom dueli 4:3 a postúpili do ďalšej fázy. Naopak, pre "The Blues" sa účinkovanie v tejto súťaži skončilo.
Skóre duelu otvoril už v 6. min domáci Van Aanholt, Newcastle však dokázal do prestávky skóre otočiť vo svojej prospech. Keď po zmene strán pridal tretí gól hostí Ameobi a Chelsea musela po zranení Benayouna dohrávať poslednú polhodinu s deviatimi mužmi v poli, keďže už minula všetky tri striedania, zdalo sa byť rozhodnuté. Francúz Anelka však najskôr znížil na 2:3 a tri minúty pred koncom úspešne premenil pokutový kop a vyrovnal. To však "čierno-bielych" nepoložilo a v 90. min napokon rozhodol o ich veľmi cennom víťazstve hlavou hrdina večera Ameobi.
Okrem MŠK Žilina a FC Chelsea sú súčasťou F-skupiny Ligy majstrov 2010/2011 aj francúzsky Olympique Marseille a ruský Spartak Moskva.

Výsledok stredajšieho stretnutia 3. kola Anglického ligového pohára Carling Cupu 2010/2011:

FC Chelsea - Newcastle United 3:4 (1:2)
Góly: 70. a 87. Anelka (druhý z pok. kopu), 6. Van Aanholt - 49. a 90. Ameobi, 27. Ranger, 32. R. Taylor, 41 511 divákov

Zostava Chelsea: Turnbull - Paulo Ferreira, Terry (46. Alex), Bruma, Van Aanholt - Benayoun, Ramíres, Žirkov - Sturridge, Anelka, Kakuta (46. S. Kalou, 56. McEachran)

NHL: Handzuš v príprave strelil gól