10. novembra 2018

Strýcová zdolala vo Fed Cup Keninovú, ČR vedie vo finále nad USA 1:0

Česká tenistka Barbora Strýcová sa teší po víťazstve v zápase dvojhry proti Američanke Sofii Keninovej vo finále Fed Cupu ČR - USA 10. novembra 2018 v Prahe. Foto: TASR/AP
Praha 10. novembra (TASR) - Barbora Strýcová získala prvý bod pre českú tenisovú reprezentáciu vo finále Fed Cupu 2018. V pražskej O2 Aréne si poradila s Američankou Sofiou Keninovou za 2:46 hodiny 6:7 (5), 6:1, 6:4.

Vo vyrovnanom úvodnom sete stratili obe hráčky svoje podanie dvakrát, v tajbrejku bola úspešná Keninová. V druhom dejstve jednoznačne dominovala Strýcová, ktorá dvakrát prelomila podanie súperky a vyhrala ho 6:1. V rozhodujúcom sete viedla Češka 4:1 aj 5:2, no Keninová dokázala koncovku zápasu zdramatizovať znížením na 4:5. Strýcová však nasledujúcu hru získala pre seba a doviedla stretnutie do víťazného konca.