Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. mája 2007

Študenti môžu dostať od päťtisíc korún mesačneŠtudenti vybraných univerzít, ktorí sa zúčastnia zahraničného študijného pobytu, môžu požiadať o finančný príspevok z Nadácie Penta. Stačí, ak do konca mája pošlú vyplnený formulár s ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Študenti vybraných univerzít, ktorí sa zúčastnia zahraničného študijného pobytu, môžu požiadať o finančný príspevok z Nadácie Penta. Stačí, ak do konca mája pošlú vyplnený formulár s profesijným životopisom elektronicky na adresu nadácie. Agentúru SITA informoval Peter Húska z Penta Investments.

Finančná podpora do výšky päťtisíc korún mesačne, maximálne však do 70 % vlastných nákladov nevyhnutných na zabezpečenie študijného pobytu je určená študentom tretieho a štvrtého ročníka. O podporu môžu požiadať študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave, Fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave, Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Stavebnej fakulty a Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline a Stavebnej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Dĺžka študijného pobytu nesmie presiahnuť jeden rok. Študenti, ktorí sa budú uchádzať o podporu musia splniť niekoľko kritérií, medzi ktorými je dôležitý prospech. Priemer známok žiadateľa za všetky predchádzajúce semestre nesmie byť v prípade prvých troch univerzít vyšší ako 1,3 a v prípade ostatných univerzít vyšší ako 1,5. Podpora je viazaná na program Socrates, podprogram LLL- Erasmus - mobilita študentov.

Bližšie informácie o projekte podpory študentov na zahraničných študijných pobytoch spolu s formulárom nájdu študenti na stránkach nadácie www.nadaciapenta.sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ecclestone varuje predstaviteľov VC Austrálie
<< predchádzajúci článok
Mnohí krčmári a hotelieri porušujú zákon